Naša Zvonjalica – treći put na City radiju (13. travnja) PDF Ispis

Božidar Prosenjak

S gostom književnikom Božidarom Prosenjakom razgovarale smo (Ana, Marija i ja, Ellen) o tome – kako je kravata nastala kod nas Hrvata i kako je ustvari podgutnica, dio turopoljske narodne muške nošnje preteča kravate. Pročitajte cijeli razgovor koji je s gospodinom Prosenjakom vodila naša novinarka Ana Omrčen, učenica 6.b razreda.

Od rupca (podgutnice) do kravate - razgovor s književnikom Božidarom Prosenjakom

Novinarska skupina

Otvoreni dan geografije PDF Ispis

U petak, 5. 4. 2019. učiteljice geografije Valentina Japec i Marija Majdak Forjan vodile su zainteresirane učenike na jednodnevni festival PMF-a, na Geografskom odsjeku: Otvoreni dan geografije. Učenici su poslušali predavanje o Magellanovoj avanturi plovidbe oko svijeta prije više od pet stotina godina i predavanje Šetnja po Mjesecu, čime se obilježila 50. obljetnica uspješne misije „Apollo 11“. Osim predavanja učenici su sudjelovali na radionicama o životu u sjeni vulkana, kruženju vode u prirodi, kartografiji kao umjetnosti te o živom reljefu. Učenike su se dojmile sve radionice, posebno o živom reljefu gdje su se poigrali sa šarenim pješčanikom i oblikovali svoju viziju prostora. Zadovoljni viđenim, shvatili smo da „Samo oni koji ne istražuju stvari, sigurno ne čine pogreške“ A. Einstein.

Marija Majdak Forjan

Predavanje o povijesti glazbala za učenike 7. razreda 1. smjene PDF Ispis

U utorak, 19. ožujka 2019. godine, u školskoj knjižnici održano je edukativno predavanje o razvitku puhačkih instrumenata od prapočetka do danas. Predavanje je održao gospodin Marko Požgaj, profesor oboe u Glazbenoj školi Franje Lučića uz pratnju kolege na klaviru. Učenici su upoznati s povijesnim razvojem instrumenta. Umjetnici su i glazbeno demonstrirali instrumente ističući skupinu koja upotrebljava dvostruki jezičac, od zumare koja je preteča aulosa, preko sopile, šalmaja, crumphorna, do današnje oboe i engleskog roga. Uz pratnju na klaviru slušali smo i skladbe na navedenim instrumentima: uvodnu temu iz Pink Panthera, My Heart Will Go On, Labudov pjev iz Labuđeg jezera, itd. Predavanje je bilo veoma poučno i zanimljivo.

Upis u prvi razred za školsku godinu 2019./2020. PDF Ispis

upis u prvi razred Upis u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020. obavljat će se u OŠ Nikole Hribara i u područnim školama Gradići i Lomnica prema pozivu škole koji će dobiti pojedinačno svaki roditelj. Upisi će se obavljati tijekom svibnja 2019.

U prvi razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2019. godine imaju navršenih 6 godina života.

Na zahtjev roditelja ili staratelja u popis djece dorasle za upis Ured državne uprave u Zagrebačkoj županiji će uvrstiti i djecu koja do 31. ožujka 2019. godine nemaju navršenih 6 godina života.

Prije upisa obvezan je komisijski pregled djece radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta koji će provesti Zavod za javno zdravstvo Zagrebačke županije, Služba za školsku medicinu, dr. Željka Marković (Dom zdravlja Velika Gorica, školska ambulanta - djeca se za pregled naručuju osobnim dolaskom roditelja u ambulantu, parni datumi ujutro 8-12h, neparni datumi poslijepodne 14-18h). Pregled kod dr. Željke Marković obavljaju SVA djeca koja pripadaju upisnom području OŠ Nikole Hribara. Informacije o upisu roditelji mogu dobiti u OŠ Nikole Hribara na tel. 01 622 21 34

Pedagoginja: Milka Dobrić

Socijalna pedagoginja: Katarina Sikirić Lukić i Ivana Dvorneković