Obilježavanja

Čuvajmo Zemlju! PDF Ispis

zamlja

Zemlja se često naziva modrim planetom jer 71 % njezine površine prekrivaju mora i oceani. Zemljinu ljepotu upotpunjuju i šume, livade, polja, planine, pustinje, raznolik biljni i životinjski svijet i, naravno, ljudi. Taj je prekrasni planet naš dom, no neki se ljudi prema svojem domu ne odnose baš najbolje i nije ih briga što onečišćuju vodu, zrak i tlo. Uopće ne razmišljaju o tome da takvim neodgovornim i sebičnim ponašanjem ugrožavaju sebe, biljke i životinje. Na sreću, ima i dobrih ljudi koji znaju da je važan i najmanji korak u očuvanju Zemlje. Zato su danas (15. ožujka) srednjoškolci diljem svijeta prosvjedovali kako bi osvijestili odgovorne ljude da ne vode dovoljno računa o tome kakav će svijet ostaviti generacijama iza sebe. Srednjoškolcima smo se pridružili i mi, učenici i profesori naše škole.

Zato zapamti!
Dobri ljudi čuvaju Zemlju,a i ti možeš biti čuvar našeg planeta.
Ne troši vodu bespotrebno, ne dopusti da nemilice teče iz slavina!
Ugasi svjetla kad izlaziš iz sobe ili druge prostorije!
Služi se platnenom vrećicom umjesto plastičnom!
Razvrstaj otpad radi lakše reciklaže i odlaži ga u odgovarajuće spremnike!
Ne bacaj smeće po ulicama, parkovima i prirodi!
Ne uništavaj biljke, one su najkorisnije u prirodi!
Ne uznemiravaj životinje, Zemlja je i njihov dom i one su dio zdrave prirode!

Dan ružičastih majica PDF Ispis

U srijedu, 27. veljače, učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljima, obilježili su Dan ružičastih majica. Nacionalni dan prevencije vršnjačkog nasilja (Dan ružičastih majica) svake se godine obilježava zadnje srijede u veljači. Na inicijativu Centra za edukaciju i prevenciju nasilja, 2014. godine u Hrvatskoj se po prvi put obilježio Dan ružičastih majica, a 2017. godine proglašen je Nacionalnim danom prevencije vršnjačkog nasilja. Odjenuvši ružičastu majicu, učenici su poručili – STOP nasilju među vršnjacima. Tako su potvrdili stav naše škole o nasilju.

Obilježen 35. rođendan naše škole PDF Ispis

dan skole 2018

Trideset peti rođendan naše škole proslavili smo vrlo svečano brojnim događanjima.

Krenimo redom… 5. prosinca uživali smo u priredbi PRO Donja Lomnica i PRO Gradići. 6. prosinca nastavili smo s priredbama učenika I. i II. turnusa pod nazivom Škola je život. Istog dana u predvorju škole održana je priredba u okviru Erasmus+ projekta Our culture – European heritage. Svojim nastupima program su uveličali KUD Nova Zora iz Donje Lomnice, KUD Gradići iz Gradića i KUD Dučec iz Mraclina. Baština, Blagdanski kutak, Čarolija malih ruku, Deutsch furs Leben, Erasmus+ projektni kutak, Male vezilje, Naša božićna knjiga, Pokloni mi, Prošlost u sadašnjosti – drveno graditeljstvo Turopolja, Slovarica moga kraja, Straničnik glagoljičnik, Turopoljski motivi i Zašto volim svoju školsku knjižnicu? bile su izložbe koje su uljepšale prostor naše škole i na taj način uveličale Hribarov 35. rođendan.

Predavanje na temu zaštite autorskih prava PDF Ispis

Učenici 8.a i 8.b razreda u POU VG 10.12. prisustvovali su predavanju na temu zaštite autorskih prava te se kroz kraće dokumentarne filmove upoznali s vrstama autorskih djela i njihovom zaštitom.

Cilj je predavanja između ostalog bio potaknuti mlade na inovativnost i kreativnost.

Novinari

BUDI DIV! PDF Ispis

Pod motom „Budi kreativan i budi inovativan“ učenici 4.a i 4.b razreda obilježili su 10.12.2018. Dan intelektualnog vlasništva za djecu i mlade. U Pučkom otvorenom učilištu gledali su tri tematska animirana filma koji su na jednostavan i zabavan način objasnili osnovne pojmove intelektualnog vlasništva. Naglašene su poruke o važnosti izuma, zaštita znakova – žigova i autorskih djela bez kojih svijet danas ne bi bio kakav jest. Posebna pažnja posvećena je izumiteljima i kreativcima te poticanju razvoja inovativnosti svakog pojedinca.

Voditeljica Aktiva četvrtih razreda
Vesna Stipić, mag.prim.educ.