OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Prijatelji prirode PDF Ispis

prijatelji prirode4

prijatelji prirode2 Ponedjeljkom je dosta teško krenuti u školu. Lijepo smo se zabavljali za vrijeme vikenda, a sad ponovno školske obaveze. Ipak, ja se veselim ponedjeljku jer sam toga dana zadužena da sa svojom prijateljicom Lucijom odem u kabinet biologije i pobrinemo se za svoje male prijatelje koji tamo žive. Desetak učenika od petog do osmog razreda i profesorica Jasna Odrčić okupilo se u grupu Prijatelji prirode koja djeluje u našoj školi

Svakog dana, dva učenika, prema dogovorenom rasporedu, prije ili poslije nastave, navrate u kabinet biologije i pobrinu se za životinjice. Papigica, hrčak, kornjača,zlatne ribice, skalari i paličnjaci trebaju svakodnevno čiste nastambe, sveže hrane i vode Oni nas prepoznaju i veselo čekaju svoj obrok, ali i slobodnu igru.Papigica slobodno leti po kabinetu i jede salatu dok mi čistimo krletku, a voli i sletjeti na naše glave. Vrlo je zabavno gledati kad juri s hrčkom po stolu pa čak slijeće u njegovu nastambu ako ga nismo izvadili na stol. Drugi stanari su malo tiši i ne vadimo ih baš iz njihove nastambe, ali su nam i oni dragi.

Za vrijeme odmora učenici slobodno ulaze u kabinet, gledaju i igraju se sa životinjicama. Ako bi i vas veselilo ovakvo druženje, javite nam se na početku nove školske godine.

Piju-piju, kva-kva, pozdrav od prijatelja prirode!

Doris Šiftar VI.a

 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna1.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaLektira

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Popis lektire  E-lektire - za pregledavanje i čitanje knjiga, na stranicu se potrebno prijaviti svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su podaci kao i za...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaPredstave

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Hrvatsko narodno kazalište  LiVideo, Livanjsko kulturno ljeto Ježeva kućica Kazalište lutaka Zadar Vlak u snijegu Gradsko kazalište "Zorin dom", Karlovac, Baletni studio Tri...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...