Psiholog PDF Ispis

Matea Steiner

Zvanje: mag. psych

matea makovic nova

Za individualne razgovore najavite se na telefon: 01/2234-715 ili e-poštom na Ova e-mail adresa je zaštićena od spam robota, nije vidljiva ako ste isključili JavaScript

Radno vrijeme:

Ponedjeljak: 8.00 –14.00 h
Utorak: 13.15 – 19.15 h
Srijeda: 8.00 – 14.00 h
Četvrtak: 11.00 – 17.00 h
Petak: Područne škole ili rad u smjenama

Psiholog u školi je stručnjak čiji su fokus rada učenici te svaka tema koja na bilo koji način utječe na učenika i njegovo školovanje. Prepoznaje individualne potrebe učenika, potiče njegov razvoj i sposobnosti. Savjetodavnim radom pomaže učenicima u savladavanju socio-emocionalnih poteškoća. Kroz preventivni rad potiče učenike na toleranciju, uči ih komunikacijskim i socijalnim vještinama, motivira darovite učenike, pomaže razvijati strategije nošenja s problemima, razvija kreativnost i jača samopouzdanje učenika te pomaže i u ostalim psihološkim aspektima.
Dijagnosticiranje vrši psihološkim instrumentima, educira održavanjem radionica te reagira u kriznim intervencijama. Rad s učiteljima i roditeljima konzultativne je prirode. Odvija se u funkciji njihova osposobljavanja za bolje razumijevanje učenikovih potreba i ponašanja te djelotvorniji rad s njima.
Cilj školskog psihologa je pomoći učenicima, učiteljima i roditeljima da razviju svoje potencijale i održe psihološko zdravlje.