Stručna služba
Pedagog PDF Ispis

Pedagoginja: Milka Dobrić, prof.

Zvanje: profesor pedagogije i psihologije

Radno vrijeme:

Ponedjeljak i utorak s 2. turnusom (ujutro od 8–14 sati, poslije podne od 13,15 – 19,15 sati)

Srijeda od 8 – 14 sati

Četvrtak i petak s 1. turnusom (ujutro od 8–14 sati, poslije podne od 13,15 – 19,15 sati)

Za individualne razgovore najavite se na telefon: 01/6222-134

Pedagog u osnovnoj školi ima brojne zadaće. Sudjeluje u svim fazama odgojno-obrazovne djelatnosti, od planiranja i programiranja do vrednovanja rezultata. Surađuje i radi s učenicima, učiteljima i roditeljima.Težište rada pedagoga je na pedagoško-didaktičkom području školskog i nastavnog rada. Prije svega, pedagog je osoba kojoj se uvijek možete obratiti u vezi s vašim idejama, razmišljanjima ili poteškoćama.

Psiholog PDF Ispis

Psihologinja:

Matea Maković

Zvanje: mag. psych

matea makovic nova

Radno vrijeme:
Ponedjeljak i utorak: u 1. turnusu, prijepodne 8 - 14 sati, poslijepodne 13:15 - 19:15 sati
Srijeda: 8 - 14 sati
Četvrtak i petak: u 2. turnusu, prijepodne 8 - 14 sati, poslijepodne 13:15 - 19:15 sati
Za individualne razgovore najaviti se na telefon.
Kontakt: (01) 6222-134

Psiholog u školi je stručnjak čiji su fokus rada učenici te svaka tema koja na bilo koji način utječe na učenika i njegovo školovanje. Prepoznaje individualne potrebe učenika, potiče njegov razvoj i sposobnosti. Savjetodavnim radom pomaže učenicima u savladavanju socio-emocionalnih poteškoća. Kroz preventivni rad potiče učenike na toleranciju, uči ih komunikacijskim i socijalnim vještinama, motivira darovite učenike, pomaže razvijati strategije nošenja s problemima, razvija kreativnost i jača samopouzdanje učenika te pomaže i u ostalim psihološkim aspektima.

Dijagnosticiranje vrši psihološkim instrumentima, educira održavanjem radionica te reagira u kriznim intervencijama. Rad s učiteljima i roditeljima konzultativne je prirode. Odvija se u funkciji njihova osposobljavanja za bolje razumijevanje učenikovih potreba i ponašanja te djelotvorniji rad s njima.
Cilj školskog psihologa je pomoći učenicima, učiteljima i roditeljima da razviju svoje potencijale i održe psihološko zdravlje.

Socijalni pedagog PDF Ispis

katarina_sikric

Socijalna pedagoginja:

Katarina Sikirić Lukić, mag. paed. soc.

Zvanje: magistra socijalne pedagogije

Ponedjeljak i utorak: 8 - 14 sati
Srijeda: 13:15 - 19:15 sati
Četvrtak: u 1. turnusu, prijepodne 8 - 14 sati, poslijepodne 13:15 - 19:15 sati
Petak: u 2. turnusu, prijepodne 8 - 14 sati, poslijepodne 13:15 - 19:15 sati
Za individualne razgovore najaviti se na telefon.
Kontakt: (01) 6222-134

Socijalni pedagog u osnovnoj školi obavlja poslove u neposrednom odgojno-obrazovnom radu s učenicima te surađuje u radu s učiteljima i roditeljima. Osigurava uvjete za provođenje primjerenog oblika školovanja kroz koji se postiže pozitivna promjena djetetove slike o sebi te bolja socijalizacija u obiteljskoj i školskoj sredini. Potiče na senzibilizaciju za potrebe i različitosti u sposobnostima i postignućima učenika te predlaže i pomaže pri izboru djelotvornih obrazovnih i odgojnih postupaka prema učenicima. Sudjeluje u radu povjerenstva za upis djece u osnovnu školu. Obavlja poslove na prevenciji problema u ponašanju. Izrađuje, koordinira i provodi preventivne školske programe. Također obavlja druge poslove na unapređenju i razvoju odgojno-obrazovne djelatnosti škole s težnjom stvaranja škole kao sigurnog, ugodnog i toplog mjesta za svakog učenika.

Preventivni rad stručne službe PDF Ispis

Učenici:

• CAP program - radionice za učenike 2. razreda
  • Pozitiva preventiva - supervizija za 4. razrede
  • Kreativno-socijalizacijska grupa darovitih učenika (4. razredi)
  • Mladi volonteri (5. - 8. razreda)
  • Trening komunikacijskih i socijalnih vještina (5. razredi)
  • Odnosi razreda obojani tolerancijom (6. razredi)
  • TeenCAP program - radionice za učenike 8. razreda
  • organizacija preventivnih programa vanjskih suradnika.

Učitelji:

• individualno savjetovanje
  • radionice, predavanja i aktivnosti s učiteljima.

Roditelji:

• savjetovalište ponedjeljkom i srijedom 16:00 - 18:00
  • Obitelj i škola kao zajednica (roditelji 1. razreda)
  • CAP prevencija zlostavljanja (roditelji 2. razreda)
  • Prijelaz iz razredne u predmetnu nastavu (roditelji 4. razreda)
  • Izazovi odgajanja adolescenta (roditelji 6. razreda)
  • TeenCAP prevencija zlostavljanja mladih (roditelji 8. razreda)
  • Profesionalna orijentacija (roditelji 8. razreda).
  • Uz navedeno stručna služba odlazi u razredne odjele i održava radionice vezane uz određeni problem ili potrebe.