Pravilnom prehranom do zdravlja - projekt PDF Ispis

Prehrana 2

Učenici 3.a su tijekom 12. i 1. mjeseca provodili projekt „ Pravilnom prehranom do zdravlja“. Cilj projekta je bio -shvatiti kako se pravilno hraniti i kako način prehrane utječe na naše zdravlje. Na početku projekta smo raspravljali o problemima vezanim uz prehranu te da ima ljudi na svijetu koji imaju problema s prekomjerenom težinom kao i onih koji nemaju što jesti. Zatim smo se podijelili u skupine sa različitim temama i zadacima : Moj jelovnik, Istražujemo hranu, I očima jedemo, Kila više ili manje i Reklame u prehrani. Učenici su proveli anketu u razredu o prehrambenim navikama, ispitivali su sastav namirnica na masti i šećere, kulturu ponašanja za stolom  ,dnevni unos kalorija, utjecaj reklama za hranu, intervju o izgledu i utjecaju poznatih ličnosti.

Nakon istraživanja, prezentirali su rezultate u razredu. Zaključili smo da je pravilna i zdrava prehrana važna za naše zdravlje.