Globalna analiza voda PDF Ispis

globalna analiza_voda(1)

globalna_analiza_voda2 Međunarodna organizacija IUPAC i UNESCO proglasile su 2011. godinu Međunarodnom godinom kemije. Hrvatsko kemijsko društvo uključilo se u ovaj događaj na više načina. Jedna od planiranih aktivnosti je i izvođenje Globalnog eksperimenta analize vode.

Zamišljeno je da se ovaj eksperiment izvrši na što više mjesta po svijetu te se rezultati (pH vode, salinitet, količine mikroorganizama,…) prikupe u Globalnoj bazi podataka. globalna_analiza_voda3

Osnovna škola Nikole Hribara prepoznala je interes mladih za kemiju i njihov entuzijazam u rješavanju globalnih problema. U ovaj projekt uključio se i učenik Kristijan Rupić (VIII. r.), koji je na prošlogodišnjem Državnom natjecanju iz kemije osvojio drugo mjesto (Pula 2011).

Učenici dodatne nastave kemije (VII. i VIII. r.) će u okviru projekta koristiti znanstvene metode istraživanja, pod vodstvom svojih učiteljica, prof. Branke Vican i prof. Anite Kovačević.