OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Učenici naše škole razgovarali s Marion Jones PDF Ispis

marion_jones

U četvrtak, 20. listopada, u Zagrebu je boravila američka sportašica Marion Jones. Učenici sedmih razreda, koji pohađaju dodatnu nastavu iz engleskog jezika kod prof. Sanje Božinović, prisustvovali su kratkom predavanju i razgovoru sa sportašicom u Američkom kutku Zagreb.

Marion Jones je došla u Zagreb u sklopu svoje kampanje „Take a Break“ u kojoj poučava mlade ljude o važnosti donošenja pravih odluka u životu. „Take a Break“ znači da svi moramo zastati i razmisliti, ne dopustiti da nas ponese ambicija, savjeti ljudi oko nas ili bilo koji drugi razlog koji bi nas mogao navesti na krivi put. To se neće dogoditi ako zastanemo i promislimo što želimo, kuda nas to vodi, tko su ljudi oko nas u koje se pouzdamo. Ovi savjeti nisu važni samo za mlade koji se bave sportom i okruženi su mogućnostima poboljšanja svojih rezultata uz doping, nego i za sve mlade ljude u svim ostalim životnim situacijama – otprilike za varanje na testu, do odabira s kim i kako ćemo provoditi vrijeme izvan škole …

Čak i kad napravimo pogrešan odabir, kao što je napravila kad je počela uzimati nedozvoljena sredstva i zato ostala bez olimpijskih medalja, osramotila se pred cijelim svijetom i otišla u zatvor, nakon pogrešnog odabira moramo zastati i odlučiti kako nastaviti, kako se iskupiti i nastaviti život pravim putem.

Sportašica je iskreno, jednostavnim riječima iz srca, govorila djeci o svom iskustvu i kako je odlučila kazati istinu, ne živjeti u laži, te pokušati pomoći mladima svojim savjetom.

Učenici su imali puno pitanja za Marion Jones, a oni koji su se prvi ohrabrili i tečno na engleskom jeziku postavili svoja pitanja dobili su i „Take a Break“ majice. Svi su kao podsjetnik na dobre savjete i lijepo druženje dobili narukvice.

Sanja Božinović

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna8.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...