OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Završna svečanost Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica PDF Ispis

završna svečanost (1)
Mjesec listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica (International School Library Month – ISLM). Školske knjižnice diljem svijeta obilježavaju ga na sebi poseban način. U našoj školi već je postao tradicija: nagradni natječaj, skupljanje donacija i Završna svečanost. Ovogodišnja tema Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica  je Čitanje za svjetski mir i sklad. Naša knjižnica raspisala je natječaj za najuspješniju slikopriču na temu Gradim mir u svijetu. Na Završnoj svečanosti bilo je zabavno. Učiteljica Mirjana Popovčić-Smolčić sa svojim učenicima 1. b razreda: Frankom i Rebekom Pavišić, Dariom Omrčen, Noelom Haramustekom i Gitom Jerbić, pripremila nam je pjesmu Jesen, igrokaz Jesenko i recitaciju Čitanje. Barbara Bartovčak iz 6. e razreda pročitala nam je recitaciju Prvoškolski život. Ana Markanović, učenica 6. e razreda i polaznica Umjetničke škole Franje Lučića otplesala je svoju koreografiju suvremenog plesa. Učenice 6. d razreda, Izabela Janaček i Iva Špišić pročitale su nam recitacije Kako je lijepo znati čitati i Kad se čita. U našoj školi djeluju Mladi knjižničari te Mali i Veliki čitateljski klubovi. Mladi knjižničari: Maria Ćuk, Elizabeta Đongraš, Josip Kraljević i Valerija Ivanović pripremili su nam igrokaz Knjižnica rješenje za moje probleme koji je napisala naša knjižničarka Monika Meštrović. Članice Velikog čitateljskog kluba: Karla Hrvoić, Ana Markanović, Natali Marušić i Mia Petrović pročitale su nam slikovnicu Čarolija knjižnice i nakon čitanja postavile nekoliko pitanja. Publika je pažljivo slušala i znala sve odgovore vezane za čitanje. Naš cijenjeni ravnatelj Stjepan Maravić uručio je nagrade učenicima za najuspješnije slikopriče i najčitačima u prošloj školskoj godini: u kategoriji radova 1. razreda pobijedila je Mia Martinović iz 1. e, u kategoriji 2. razreda Sara Čavar iz 2. a, 3. Pavla Plepelić iz 3. e i 4. Lota Poznić iz 4. d razreda; najčitači su Ivan Matić iz 2. a s 65 pročitanih knjiga i Lucija Lovrić iz bivšeg 8. d razreda s 33 pročitane knjige. Na samom kraju poslušali smo recitaciju Snovi u knjigama koju nam je pročitala Nika Stepanić iz 6. e razreda i skladbu The Shire iz filma Gospodari prstenova snimljenom prema istoimenoj knjizi koju nam je na blok flauti odsvirala Emily Osmanagić, učenica 6. e razreda. Završnu svečanost vodila je Ema Ivana Vukoja iz 6. d razreda. Lijep pozdrav svima i vidimo se i „čitamo“ dogodine!

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna1.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...