OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Dan zahvalnosti PDF Ispis

U sklopu proslave Dana škole učitelji engleskog jezika naše škole pozvali su učenike i učitelje na proslavu Dana zahvalnosti u školi uz razne aktivnosti učenja engleskog jezika, učenja o američkoj kulturi i promišljanja o zahvalnosti. Nakon redovne nastave na Dan zahvalnosti, 24. studenoga, učenici 5. – 8. razreda okušali su se u brzom izgovaranju jezikolomki, čitanju pjesama, pisanju poruka zahvalnosti prijateljima, pisanju vlastitih pjesama o temi zahvalnosti, čak i prijedloga recepata za bogati blagdanski ručak. Čitali smo tekstove o povijesti i proslavi blagdana u SAD-u, rješavali kvizove i testove, bojali i rezali slike za ukrašavanje razreda, a neki su se učenici okušali u izradi vlastitih papirnatih lutkica s kojima će izvesti igrokaz. Učitelji su pomagali učenicima uspješno izvršiti zadatke koje su za njih izradili i postavili na radne stanice u učionici.

Atmosfera je bila radna, ali i vesela. Stolove smo napunili slatkim i slanim grickalicama. Za kraj druženja odigrali smo Kahoot kviz s pitanjima u kojemu su timovi pokazali koliko su naučili o ovom važnom američkom blagdanu.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna9.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...