OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Zlatnim Dabrićima uručene diplome PDF Ispis

Luka Idzan Učenici naše škole i ove su godine sudjelovali na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar. Dabar je natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima, a zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja. Učenici koristeći računalo rješavaju 12 izazovnih zadataka u vremenskom ograničenju od 40 minuta. Ove godine na natjecanju sudjelovalo je čak 48015 natjecatelja od čega 680 učenika naše škole.

Među našim natjecateljima 50 učenika postiglo je izvrstan rezultat na natjecanju te su se tako našli na popisu 10% najuspješnijih učenika u Republici Hrvatskoj unutar svoje kategorije natjecanja. Nagrađeni su posebnom digitalnom značkom i zlatnom diplomom.

Nagrađeni učenici naše škole:

  • MikroDabar (1. i 2. razredi) - Daria Omrčen, Žan Pjer Jakšić
  • MiliDabar (3. i 4. razredi) - Veronika Lovrić, Marko Škopić, Roko Petrović, Laura Orešković, Ivan Kujundžić, Matej Šaban, Laura Vlahek, Dominik Šiškić, Andro Dorotić, Petar Jurić, Doris Fadljević, Iva Labus
  • GigaDabar (5. i 6. razredi) - Luka Idžan, Laura Dijanežević, Bernardica Jaroš, Eva Zečić, Benjamin Kos, Matej Marijetić, Manuela Žilec, Mihael Ervaćanin, Tin Stepanić, Jana Turković, Jana Valpotić, Laura Zobenica, Gabrijel Kadoić, Ivano Punek, Ana Šolić, Iskra Trkulja, Nicole Arnaut, Lana Marušić, Val Baričević, Dora Miletić
  • MegaDabar (7. i 8. razredi) - Pavao Karas, Veronika Zubec, Petra Šoštarec, Tomislav Bendeković, Dorotea Hrenković, Emanuel Banić, Dorian Deverić, Juraj Fabečić, Mia Vidović, Lana Žerjav, Filip Živanović, Lara Rašić, Jakov Stepanić, Maja Hruškar, Paola Grahovac, Antonio Dimoski.

Jedan od učenika koji se posebno istaknuo na ovom natjecanju je Luka Idžan iz 6. b razreda, koji je postigao nevjerojatan rezultat riješivši točno svih 12 zadataka. Razgovarali smo s Lukom.

Luka, kako je došlo do ovako velikog uspjeha?
Na natjecanju sudjelujem dvije godine zaredom. Na sva pitanja sam uspio točno odgovoriti uz malo sreće i puno razmišljanja.
Hoćeš li sudjelovati na natjecanju i iduće godine?
Naravno da hoću jer mi se natjecanje jako sviđa jer me potiče na razmišljanje i sviđaju mi se logički zadaci koji su postavljeni.

Učenici su na natjecanju nastupili pod vodstvom svojih učitelja informatike.

Milan Omrčen

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna8.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...