OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Međunarodni dan darivanja knjigom PDF Ispis

čitaj mi

Na samo Valentinovo, poznatije kao Dan zaljubljenih, svake godine 14. veljače obilježava se i Međunarodni dan darivanja knjigom. Pokrenula ga je dječja spisateljica Amy Broadmoore 2012. godine, a ubrzo se proširio na brojne zemlje diljem svijeta. Njegova je svrha pobuditi zanimanje za čitanje, naročito kod djece. Hrvatsko čitateljsko društvo, jedan od organizatora nacionalne kampanje „Čitaj mi!“, poziva u povodu Međunarodnoga dana darivanja knjiga na organiziranje akcije Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj. Pozivaju djecu i odrasle da daruju slikovnice koje će biti proslijeđene potrebitima. Školska knjižnica rado se uključila u akciju sakupljanja. Naši učenici, mali ljudi velikih srca: Andrija Barać, 1. d; Nika Balač, 1. d; Tin Bekavac, 1. d; Patrik Gmižić, 1. d; Lana Horvatić, 1. d; Jan Jalžabetić Marjanović, 1. d; Mato Margit, 1. d; Nika Mirić, 1. d; Gilbert Vranjić, 1. d; Ivona Freškura, 2. a; Ivan Matić, 2. a; Julija Matijašić, 2. a; Tonka Dražić Vasilić, 2. c; Iva Miletić, 2. c; Ema Pilčik, 2. c; Leonarda Tomašković, 2. c; Katja Ruškovački, 3. e; Vito Kovačić, 4. a Gradići; Matija Lisec, 4. a Gradići; Pia Kefer, 6. b i asistentica Mateja Blažinić, probudili su ljubav u svojim srcima i darovali pregršt prekrasnih slikovnica djeci kojima su najpotrebnije. Djelatnica naše škole, Jelena Crnov Lovrić koja volontira u Dječjem domu sv. Josipa u Hrvatskom Leskovcu, odnijela je prikupljene slikovnice i knjige tamo zbrinutoj dječici te ih neizmjerno obradovala. Posebno zahvaljujemo Jeleni i učiteljicama: Andrei Tikvić, Ivani Boban, Anji Barišić, Biljani Ražić, Renati Karas i Zvijezdani Klenović Brlić koje su podržale akciju školske knjižnice i potakle učenike na sudjelovanje i činjenje dobrih djela.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna8.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...