OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Lektira na oko za 4. razrede PDF Ispis

Lektira na oko (2)

Lektira na oko (3) Savršeno uigrane, i nama već poznate, glumice Ana Katulić i Anita Pukanić ponovo su 27. veljače, 7. i 21. ožujka gostovale u našoj školskoj knjižnici i zabavile učenike 4. razreda. Poznate lektirne naslove: „Vlak u snijegu“ Mate Lovraka, „Dnevnik Pauline P.“ Sanje Polak, „Miševi i mačke naglavačke“ Luke Paljetka, „100 najzanimanja“ Zvonimira Baloga, „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“ Ivane Brlić-Mažuranić, „Kad bi drveće hodalo“ i „Kako živi Antuntun“ Grigora Viteza predstavile su interaktivnom scenskom igrom i podsjetile učenike na živopisne likove i situacije iz lektire te pouke koje stječu čitanjem. Ovim projektom žele potaknuti interes za knjigu, čitanje i pisanje. “Žele pratiti i trendove, jer knjiga i jest trend, ne žele čitanje prikazati kao nešto dosadno ili suhoparno”, dodaje Ana. Učenici su bili oduševljeni, a posebno im se svidjelo fotografiranje za Instagram s okvirom Lektire na oko.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna2.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...