OS Nikole Hribara - Velika Gorica

„Modelarska liga” u školskoj godini 2022./2023. PDF Ispis

„Modelarska liga” je ekipno natjecanje učenika u području modelarstva/maketarstva koje Hrvatska zajednica tehničke kulture provodi u svim županijama u suradnji s Hrvatskim savezom pedagoga tehničke kulture, županijskim i gradskim zajednicama tehničke kulture, društvima pedagoga tehničke kulture i osnovnim školama. Ekipa se sastoji od dva učenika osnovnih škola, udruga ili posebnih odjela osnovnih škola od petog do osmog razreda koje na natjecanje dovodi jedan mentor. Natjecatelji unutar svake ekipe zajednički izrađuju jednak projektni zadatak tijekom 3 puna sata (180 min) na županijskoj razini, a 4 puna sata (240 min) na državnoj razini Modelarske lige.

Predstavnici naše škole sudjelovali su u tri kola „Modelarske lige” Zagrebačke županije. Prvo kolo održano je 7. prosinca u OŠ Pavao Belas u Brdovcu, a našu školu u pratnji mentorice i učiteljice tehničke kulture Irene Gimpelj Gal predstavljali su Pia Kefer (6. r.) i David Lanik (8. r.) te osvojili 6. mjesto u izradi makete aviona, 2.kolo održano je 28. veljače 2023. u OŠ Antuna Augustinčića u Zaprešiću gdje su osvojili 6.mjesto u izradi kante za smeće, a u 3.kolu, koje je održano 20. travnja 2023. u OŠ Novo Čiče, školu su predstavljali Nicole Arnaut (5. r.) i David Lanik (8. r.) te su osvojili 5. mjesto u izradi makete sjenice.

Čestitamo učenicima na postignutom uspjehu i predstavljanju naše škole!

Irena Gimpelj Gal

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna8.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...