OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Deveta Knjižna booka PDF Ispis

Dana 24. svibnja 2023. godine u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici održana je svečanost knjige i čitanja - Knjižna booka koju je, deveti put po redu, organizirala Hrvatska udruga školskih knjižničara. Učenice koje su sudjelovale u natječaju Hrvatske udruge školskih knjižničara povodom Noći knjige: Pia Kefer, 6. b, Nika Matejčić, 6. d, Emily Osmanagić, 6. e i Bruna Ćatipović, 8. d te pojedine članice izvannastavne aktivnosti Mladi knjižničari: Elizabeta Đondraš i Valerija Ivanović iz 5. e, Maria Ćuk iz 5. f i Ema Ivana Vukoja iz 6. d razreda. Ovogodišnja Knjižna booka bila je posvećena 150. obljetnici rođenja Dinka Šimunovića. U auli Nacionalne i sveučilišne knjižnice bile su postavljene tematske izložbe i radovi učenika osnovnih i srednjih škola nastali u suradnji i pod stručnim vodstvom školskih knjižničara. Na izložbi je bio izložen i plakat s radovima naših učenica koji je izradila knjižničarka Monika Meštrović. Na svečanosti su bile dodijeljene nagrade za dva natječaja – literarni natječaj Umjetna ili uvjetna inteligencija (u suradnji s Noći knjige) i natječaja za primjenu mrežnih alata Stvarajmo eKreativno! (u suradnji s Podružnicom Hrvatske udruge školskih knjižničara Osječko-baranjske županije). Održan je i kviz znanja u kojem su sudjelovale naše učenice. Naša je Škola simboličnim nagradama nagradila učenice koje su aktivno sudjelovale u natječaju Noć knjige 2023. Program je bio obogaćen mnoštvom recitacija, dramskih i glazbenih točaka i videoprezentacija. Rado ćemo sudjelovati i dogodine!

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna2.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...