OS Nikole Hribara - Velika Gorica

S Frajlicom po Turopolju PDF Ispis

Učenici 3. razreda naše škole obišli su naš zavičaj te posjetili Muzej Turopolja 14. lipnja 2023. godine.

Posjet Muzeju Turopolja i izvanučionička nastava Turopoljem dio su zavičajne nastave Prirode i društva trećih razreda.

U Muzeju Turopolja vidjeli smo etnografsku, arheološku, likovnu i kulturno-povijesnu zbirku koja nam prikazuje prošlost našeg zavičaja. Učenici su razgledom ovih zbirki doživjeli duh prošlosti našega kraja.

Izvanučionička nastava pod stručnim vodstvom voditeljice Marije Patrlj započela je razgledom kapele svete Barbare u Velikoj Mlaki, a nastavila se posjetom Starog grada Lukavca te Kurije Modić-Bedeković u Donjoj Lomnici. Učenici su u neposrednoj stvarnosti doživjeli ono što smo naučili u našim učionicama. Aktivno su sudjelovali u izvanučioničkoj nastavi povezujući naučeno s viđenim. S našom frajlicom Marijom praćeni suncem vratili smo se u naše školske klupe obogaćeni novim spoznajama o našemu dragom kraju, našem zavičaju – Turopolju.

Voditeljica Aktiva 3. razreda:

Ksenija Petrlin-Jurić, mag. prim. educ.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna10.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...