OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Za zdravlje bez mana – svježa hrana svakog dana PDF Ispis

Dana 18. 10. 2023. godine u sklopu projekta Za zdravlje bez mana – svježa hrana svakog dana, koji se provodi u našoj školi, a u kojem sudjeluju Ana Lovrić, tajnica, Jadranka Jelisavac i Vesna Stipić učiteljice 1. d i 1. a razreda, te Marija Patrlj, razrednica 6.a razreda, održano je predavanje o zdravoj prehrani i zdravom načinu života. Predavanje je održala dr.med. Ivona Bakmaz Dubravka koja je najprije upoznala prvaše, a podsjetila šestaše i osmaše zašto je važno hraniti se zdravo, održavati higijenu, baviti se sportom te osobito kretati se na zraku i biti u doticaju s prirodom. Nakon što smo zajedno puno toga naučili, prvašići su riješili radne listiće te tako pokazali koliko su pažljivo slušali doktoricu, a doktorica se za to vrijeme obratila šestašima i osmašima te im posebno skrenula pozornost na probleme koji nastaju zbog poremećaja u prehrani, s naglaskom na uzroke; govorila je o štetnosti uzimanja energetskih napitaka, pušenja, a sve je zorno potkrijepila primjerima iz prakse što je oduševilo i šestaše i osmaša, a i nas velike. Dojmove o predavanju izrekle su osmašice Jana, Marta i Helena.

Jana: „Ovo predavanje bilo je vrlo poučno i zabavno. Svi smo naučili jako puno i uz to se i nasmijali. Doktorica nam je sve jako dobro objasnila, bila je jako vesela, zabavna i pozitivna.“

Marta: „Meni se ovo predavanje jako svidjelo, bilo je zanimljivo i naučila sam nešto novo. Doktorica je bila smiješna i vesela zbog čega mi se predavanje još više svidjelo. Voljela bih da su ovakva predavanja češća.“

Helena: „Predavanje je bilo jako poučno i zanimljivo. Doktorica je bila jako draga i sviđa mi se njezin stav tijekom predavanja. Predavanje je bilo dobro. Trebamo češće imati takva predavanja.“

Jadranka Jelisavac, Marija Patrlj i Vesna Stipić

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna11.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...