OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Lora u Tanzaniji PDF Ispis

Lora, Tanzanija

Lora, Tanzanija(1) Dana 24.10.2023. posjetila nas je naša bivša učenica Lora Likan Kelentrić i obradovala nas svojom pričom o Tanzaniji u kojoj je kao volonter udruge Kolajna ljubavi provela dva mjeseca. Lora nas je učila svahili, upoznala nas je s hranom koju jedu, organizacijom školskoga sustava, slavljenjem mise i drugim zanimljivim detaljima iz svakodnevnoga života. Prvaši, šestaši i osmaši imali su i pitanja za Loru, a neki su i sami rekli kako bi željeli jednoga dana volontirati u Africi. Lora je također rekla da bi voljela sve ponoviti, a najviše je zahvalna Africi koja ju je naučila da bude opuštena i zahvalna na malim stvarima. Rekla je kako mi imamo sve, a nismo sretni, a oni nemaju ništa, a ne skidaju osmijeh s lica i žive život punim plućima. Ovo izlaganje u knjižnici, a kasnije i na satu razrednika te katoličkoga vjeronauka povezali smo s našim školskim projektom Za zdravlje bez mana - zdrava hrana svakog dana, a i s volontiranjem po kojemu je naša škola već godinama poznata. Hvala Lori i ovim putem, ponosni smo na nju!

Marija Patrlj

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna2.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...