OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Rezultati međunarodnog natjecanja Dabar 2023 PDF Ispis

Dabrica

Učenici naše škole i ove su godine ostvarili zapažene rezultate na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2023 koje se provodilo od 13. do 17. studenoga 2023. Dabar je natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima. Zadatci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja. Učenici rješavaju 12 izazovnih zadataka u vremenskom ograničenju od 40 minuta.
Natjecanje se provodi u šezdesetak država diljem svijeta, a samo u Republici Hrvatsko sudjelovao je 48 801 učenik osnovnih i srednjih škola. Među njima bio je i 701 učenik naše škole, a njih 73 postiglo je izvrstan rezultat te su se tako našli na popisu 10 % najuspješnijih učenika u Republici Hrvatskoj unutar svoje kategorije natjecanja.


Učenici koji su osvojili zlatnog Dabra:

Kategorija Mikrodabar, 1. i 2. razred:

Daria Omrčen, Andrija Barač, Teo Nuhagić i Ema Brunšek.

Kategorija Milidabar, 3. i 4. razred:

Noa Arambašić, Bruna Krvavica, Filip Pracević, Nikola Margit, Josip Rehaček, Dominik Šiškić, Lara Dugonjić, Ema Klara Marić, Hana Starman, Matija Juretić, Luna Meštrović i Lana Kliček.

Kategorija Kilodabar, 5. i 6. razred:

Fran Pavišić, Emanuel Pavišić, Lovre Dujić, Veronika Lovrić, Maša Pristolić Hačić, Marko Škopić, Lovro Deverić, Nina Anđelinić, Andro Dorotić, Doris Fadljević, Filip Horvat, Nikol Hruškar, Bruno Jerleković, Ema Kliček, Matko Komorski, Ivan Kujundžić, Franciska Matun, Noa Mjertan, Frane Smrzlić, Filip Stipaničić, Matej Šaban, Jana Valpotić, Eva Zečić, Bartol Bakunić, Val Baričević, Franka Brešić, Laura Brnad, Jakov Makek, Tin Žilec, Nicole Arnaut, Marin Dujić, Andrija Karačić, Eva Kelava, Nika Kitanović, Vito Kovačić, Nika Martinović, Marta Pavić, Vigo Počuča, Gabriela Senjak, Eva Trkulja i Petra Vukoja.

Kategorija Megadabar, 7. i 8. razred:

Manuel Kozić, Petar Karas, Matej Marijetić, Andrej Njegovec, Karla Vlahovac, Antonio Brletić, Josip Plodinec, Pavao Karas, Antonio Lokas, Karla Grdenić, Luka Idžan, Lovro Dijanić, Matej Dobrenić, Luka Stiskalov, Jana Deverić i Jana Turković

Čestitamo svima našim Dabrićima, a posebno zlatnima koji su među 10 % najboljih!

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna12.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...