OS Nikole Hribara - Velika Gorica

14. veljače 2024. Međunarodni dan darivanja knjigom PDF Ispis

dan darivanja knjigom Dana 14. veljače obilježava se Valentinovo – Dan zaljubljenih. Na ovaj datum na inicijativu dječje spisateljice Amy Broadmore u brojnim zemljama diljem svijeta obilježava se i Međunarodni dan darivanja knjigom. Njime se slavi ljubav prema knjigama, čitanju, darivanju i dijeljenju pisane riječi među djecom. Mnoga djeca u Hrvatskoj nemaju ni jednu slikovnicu ni dječju knjigu. U skladu s time Hrvatsko čitateljsko društvo kao jedan od organizatora nacionalne kampanje „Čitaj mi!“ organizira volonterski projekt pod geslom “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj“.

Knjižničari u Hrvatskoj obilježavaju ovaj dan prikupljajući knjige (bajke, priče, stripove, enciklopedije) koje će biti proslijeđene potrebitima – dječjim odjelima bolnice, domovima za djecu, dječjem SOS selu ili nekoj dobrotvornoj organizaciji. Naša školska knjižnica se s velikim zadovoljstvom odlučila priključiti projektu i prikupljene knjige darovat će Dječjem domu Sveta Josipa u Hrvatskom Leskovcu.

Slikovnice i knjige za djecu koje ste „prerasli“ i željeli biste darovati te tako pružiti radost i podršku djeci u teškim situacijama, možete donijeti u školsku knjižnicu do 12. veljače 2024.

Hvala vam na vašem doprinosu! Vaša podrška čini svijet ljepšim mjestom.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna9.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...