OS Nikole Hribara - Velika Gorica

“ Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj!“ PDF Ispis

prikupljene slikovnice i knjige

S veseljem vas obavještavamo kako je volonterski projekt Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj u sklopu nacionalne kampanje „Čitaj mi!“ i ove godine uspješno proveden. Podsjetimo, sudjelujući u ovom projektu povodom Međunarodnog dana darivanja knjigom koji se obilježava 14. veljače, školska knjižnica je “pozvala“ učenike na darivanje slikovnica i dječjih knjiga koje će potom biti proslijeđene potrebitima. Osim ljubavi prema dijeljenju pisane riječi među djecom koji nam ovaj dan predstavlja, ljubav prema djeci i volontiranju vjerno i dugi niz godina iskazuje djelatnica naše Škole, Jelena Crnov Lovrić u Dječjem domu svetog Josipa u Hrvatskom Leskovcu. Stoga su na njezinu inicijativu, prikupljene slikovnice i dječje knjige, koje su knjižničarke Željka Markus-Greč i Josipa Radočaj pregledale te popravile oštećene, darovane upravo tamo potrebitoj djeci. Svoju zahvalnost djeca su iskazala velikim osmijesima na licu i time pokazala koliko knjige mogu pružiti sreću, ali i utjehu.

Naši Hribarovci, mali ljudi velikog srca su: učiteljica Renata Karas i učenici 1. b razreda područne škole Gradići: Anamarija Karlović, Mateo Bolješić, Josip Bošnjak, Marta Marinčić i Jan Juralić; učiteljica Vesna Stipić i učenici 1. a razreda: Fran Kelava, Niko Miloš, Lota Miloš, Mara Vranić, Maja Cavrić, Roko Jelić, Juraj Ivanišević, Nika Stjepić, Vida Sobota, Dominik Fabečić, Dora Kliček i Marko Muhar; učiteljica Irena Fabekovac i učenici 1. b razreda: Katarina Karas, Borna Bošnjak, Ramona Rihtarec i Dina Špigelski; učiteljica Vesna Pučko i učenica Julia Kovačić, 1. c; učiteljica Jadranka Jelisavac i učenice 1. d: Luna Blažević, Leona Antić i Dunja Šušković; učiteljica Mirjana Popovčić Smolčić i učenik 2. b Nikola Ninić; učiteljica Tatjana Lacković i učenici 2. c: Dominik Stjepić, Ana Lovrić i Josip Jaroš; učiteljica Andrea Tikvić i učenici 2. d: Andrija Barać, Ema Brunšek, Eva Kovačić, Leonarda Tomašević i Lana Horvatić; učiteljica Vlasta Godinić i učenice 2. e: Mia Martinović i Iva Šebek; učiteljica Nikolina Šencaj i učenici 3. b: Luka Habulinec, Mara Ivanišević, Iva Ribić, Lara Štach, David Domitrović i Frano Karačić; učiteljica Anja Barišić i učenici 3. c: Karla Vidić, Leonarda Tomašković i Pavao Zdjelar; učiteljica Vesna Lukinić i učenici 3. d: Mihaela Pavlečić, Dunja Stepanić, Katja Zubec, Luka Kolarec, Marko Blekić, Mia Brestovečki i Matej Žigmunić; učiteljica Monika Grgar Rakas i učenici 4. razreda naše područne škole Lomnica: Jana Fabijanić, Lucija Smolković, Martina Stepanić, Franka Mustapić; učiteljica Nevenka Bartulović i učenici 4. a: Hana Starman, Mihael Jurlina, Korina Večković, Katarina Jaroš, Ena Vidović, Lana Kliček, Nika Zgurić i Karlo Idžan; učiteljica Maja Horvat i učenica 4. b Franka Ajduković.

Svojom donacijom doprinijele su i učenice 5. c razreda Lana Dokladal i Josipa Mustapić, Dora Lacković učenica 6. f, učiteljica Arna Bogešić i profesorica Bernarda Lukić.

Još jednom posebno zahvaljujemo našoj djelatnici Jeleni Crnov Lovrić koja je pokrenula ovu hvalevrijednu akciju i proslijedila slikovnice i knjige najpotrebnijima. Njezino zalaganje, trud, rad i volontiranje svima može biti uzor! Hvala i učiteljicama i profesoricama koje su podržale akciju te potakle učenike na sudjelovanje i činjenje dobrih djela jer takva podrška i djelovanje čini svijet ljepšim mjestom!

Josipa Radočaj, mag. bibl.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna7.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...