OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Izložba „Hrvatski Andersen“ u školskoj knjižnici PDF Ispis

Manifestacija Noć knjige, kojom se potiče važnost čitanja, održava se diljem Hrvatske i svijeta 23. travnja povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige. Godine 2024. slavimo obljetnicu 150. rođendana istaknute hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić. Kako bismo međusobno širili i poticali radost čitanja i pisanja školska je knjižnica 23. i 24. travnja povodom Ivanina rođendana pripremila interaktivnu izložbu „Hrvatski Andersen”. Učenici i profesori mogli su za vrijeme školskih odmora razgledati izložbu kojom se nastojalo promovirati i posjetiteljima dočarati važnost i vrijednost djela Ivane Brlić-Mažuranić. Središnja točka izložbe bila je vremenska crta koja je pratila njezin život i stvaralaštvo. Osim činjenica profesori i učenici mogli su „upoznati“ književnicu i kroz izložene fotografije i knjige. Za posjetitelje je osmišljena i slagalica čiji je sadržaj uključivao ilustracije i dijelove poglavlja iz zbirke pripovijetki „Priče iz davnine“. Za one mlađe bila je pripremljena aktivnost koja je uključivala rekvizite inspirirane romanom „Čudnovate zgode šegerta Hlapića“, a zadatak je bio odglumiti zadane dijelove iz odabranih poglavlja. Zahvaljujemo svim posjetiteljima na odazivu, a posebno našoj svestranoj vjeroučiteljici Mariji Patrlj koja se inače kao turistički vodič kostimira u Ivanu Brlić-Mažuranić. Zahvaljujući njoj jedna od najvećih hrvatskih književnica ovoga je puta „došetala“ i do naše školske knjižnice i šestašima pročitala pripovijetku „Kako je Potjeh tražio istinu“ te tako cijelu izložbu učinila još posebnijom.

Josipa Radočaj, mag. bibl.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...