OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Međunarodni dan tolerancije PDF Ispis

tolerancija Povodom Međunarodnog dana tolerancije (16.11) u školskoj knjižnici bila je postavljena kutija u koju su učenici ubacivali papiriće na kojima su napisali što se NE tolerira u našoj školi. Tako smo saznali da se se NE tolerira tučnjava, ogovaranje, krađe, vrijeđanje, psovanje, bezobrazno ponašanje, ruganje, laganje i slično. Ono što smo također otkrili jest da se ponekad ne toleriraju učenici koji su po nečemu različiti od ostalih, odnosno oni koji slabije uče, nose naočale i apartiće, povučeni učenici, učenici koji drugačije izgledaju i tako dalje. Time smo dobili poruku da moramo još više raditi na osvještavanju tolerancije među učenicima odnosno prihvaćanju različitosti.

Učenice naše škole Ana Čumpek, Klara i Bernarda Božić te Sara Ena Softić isti su dan sudjelovale na kreativnom druženju u Centru za djecu, mlade i obitelj Velika Gorica, gdje Forum za slobodu odgoja obilježava Dan tolerancije kampanjom „Oboji svijet šarenim bojama tolerancije“. Učenice su uz druženje i oslikavanje plakata razmjenjivale stavove i misli o važnosti tolerancije i slavljenja različitosti s ostalim sudionicima iz ostalih Velikogoričkih škola.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna10.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...