OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Četvrti razredi u posjetu Ogulinu PDF Ispis

ogulin cetvrti

ogulin cetvrti1 25.04.2012. učenici četvrtih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u rodnom gradu naše velike književnice, "hrvatskog Andersena", Ivane Brlić Mažuranić. Posjetili smo Zavičajni muzej grada Ogulina u kojem smo susreli dragu nam književnicu koja nam je pričala o svom životu, obitelji i radu. Saznali smo kako su nastale neke bajke koje su nas oduševile svojom maštovitošću dok smo ih čitali kao lektiru. Domaći, likovi iz Šume Striborove, vodili su nas gradom i pričali nam zanimljive legende o gradu i Kleku koji se uzdiže iznad grada. Kod Đulinog ponora graja se stišavala i legenda o velikoj ljubavi odslušana je u tišini. A kad smo tek ugledali kameni lik mladića koji tuguje za svojom Đulom, bili smo oduševljeni. Zatim smo krenuli na jezero Sabljaci. Dočekao nas je vrlo zanimljiv i zabavan program. Sudjelovali smo u radionicama Kosjenkin dom i Legen-grad, glumili u bajkama - igrokazima, polagali vozački ispit za vožnju na metli, plesali, pjevali... Prošetali smo lijepom prirodom oko jezera i družili se sa našim vršnjacima iz paralelnih razreda. Vrijeme nam je brzo prošlo i puni novih dojmova i saznanja vratili smo se u našu Veliku Goricu.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaVirtualne izložbe

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Tematske zbirke digitalizirane građe iz hrvatskih knjižnica i ostalih baštinskih ustanova  Vrijedna građa i zanimljive teme najčešće povezane s obljetnicama znamenitih...
... pročitaj cijeli tekst...

Knjižnicae-Knjige

Subota, 11 Travanj 2020

article thumbnail  Priručna zbirka enciklopedije:  -       Hrvatska opća...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...