OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Festival znanosti PDF Ispis

festival-znanosti-2013

festival-znanosti-2013 01 U srijedu 24. 4. 2013. skupina Mladi knjižničari i daroviti učenici naše škole išli su na Festival znanosti u Tehnički muzej u Zagrebu. Ovogodišnja tema bila je „Budućnost“. Mladi knjižničari okušali su se kao voditelji Male TV- prognoze vremena, nakon čega su posjetili meteorološku postaju. Tom prilikom naučili su kako se mjeri: temperatura zraka, vlažnost, smjer vjetra i količina oborina te čime i na koji način se mjere. Nakon odmora prisustvovali su radionici „Kako radi naš mozak“. Naučili su kako izgleda mozak i što su to neuroni koje su i izrađivali od kolačića. Neki su se okušali u Igri pamćenja. Saznali su kako se uklanja dušik iz otpadnih voda, a na kraju su vidjeli kako izgleda prašinski vrtlog i valovi od oblaka. Daroviti učenici sudjelovali su još na radionici „Izradi svoje tijelo u 90 minuta“. Bilo nam je zanimljivo i poučno. Nadamo se da ćemo ići i sljedeće godine.

Mladi knjižničari

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna8.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaOstali korisni sadržaji

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnailZa učenike: Podrška učenicima u nastavi na daljinu Tehnike pamćenja i učenja Priručnik za učenje i poučavanje  Medijska...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaAudio priče

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Željkine priče za mali odmor  Adrianina čitaonica Ježeva kućica Vrijeme je za online priču: "Hrkalo" Moj tata se smanjuje Kišni razdraganci Tata Slikovnica čita, glumi i...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...