OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Festival znanosti PDF Ispis

festival-znanosti-2013

festival-znanosti-2013 01 U srijedu 24. 4. 2013. skupina Mladi knjižničari i daroviti učenici naše škole išli su na Festival znanosti u Tehnički muzej u Zagrebu. Ovogodišnja tema bila je „Budućnost“. Mladi knjižničari okušali su se kao voditelji Male TV- prognoze vremena, nakon čega su posjetili meteorološku postaju. Tom prilikom naučili su kako se mjeri: temperatura zraka, vlažnost, smjer vjetra i količina oborina te čime i na koji način se mjere. Nakon odmora prisustvovali su radionici „Kako radi naš mozak“. Naučili su kako izgleda mozak i što su to neuroni koje su i izrađivali od kolačića. Neki su se okušali u Igri pamćenja. Saznali su kako se uklanja dušik iz otpadnih voda, a na kraju su vidjeli kako izgleda prašinski vrtlog i valovi od oblaka. Daroviti učenici sudjelovali su još na radionici „Izradi svoje tijelo u 90 minuta“. Bilo nam je zanimljivo i poučno. Nadamo se da ćemo ići i sljedeće godine.

Mladi knjižničari

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna10.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...