OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Susret s misionarom don Sebastijanom Markovićem PDF Ispis

misionar don_markovic_2013_1

misionar don_markovic_2013_12 27.10.2013. u župnoj crkvi Navještenja Blažene Djevice Marije gostovao je velečasni don Sebastijan Marković, dugogodišnji misionar u Rwandi. Naučili smo i neke riječi na rwandskolm: BOG= IMANA, YEZU AKUZWE= HVALJEN ISUS, LJUBAV(CARITAS)=URUKUNDO. Velečasni je istaknuo kako mnoga djeca ne mogu ići u školu jer roditelji nemaju novaca za platiti školovanje. Jedna godina osnovne škole košta oko 100 eura, a srednje oko 300. Ovaj susret nas je sve dirnuo i potaknuo na razmišljanje o zahvalnosti Bogu na svemu što nam je dao i što imamo, a ne prepoznajemo kao dar. Tom susretu i misnom slavlju nazočili su i učenici naše škole. Što im se svidjelo i kakav je dojam na njih ostavio, rekli su neki od njih.

Bilo mi je prekrasno slušati kako on govori. (Antonija)

Smiješno mi je kako dečki govore curi da ima oči kao tele. (Luka)

Dobila sam skroz drugo mišljenje o crncima. (Antonija)

Zabavno mi je kako biraju ime i ono što je velečasni Sebastijan ispričao kako je jedan dječak u zahvalu rekao da hoće da se njegova sestra zove Velečasni.( Ivan )

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...