OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Književni susret sa spisateljicom Majom Brajko-Livaković PDF Ispis

maja brajko_2013

U četvrtak, 30. listopada 2013. skupina Mladih knjižničara naše škole bila je na književnom susretu sa spisateljicom Majom Brajko-Livaković. Susret se održao na Dječjem odjelu Gradske knjižnice Velika Gorica. Maja Brajko-Livaković rodila se u Bolu na Braču. U Zagrebu je diplomirala na Filozofskom fakultetu na Odsjeku kroatistike. Radi u Knjižnicama grada Zagreba.

U svojim romanima i pripovijetkama piše o svijetu prirode, njegovu očuvanju i problemima odrastanja mladeži. Saznali smo da je pripovijetka „Finka Fi“, koja je u lektiri za pete razrede, zapravo metafora. Priljepci u toj pripovijetci zapravo predstavljaju sva živa bića. Također je pričala i o svojoj priči iz koje je kasnije nastao roman „Stakleni dvorac“ u kojem svjetlosna bića prate ljude. U istom romanu su stari ljudi htjeli postati mlađi pa su njihova djeca nestala.

Razgovor sa spisateljicom bio je veoma zanimljiv i poučan.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna9.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...