OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Posjetili smo Interliber PDF Ispis

interliber 2013

knjizevnica sanja_pilic1U petak, 15.11. 2013., članovi novinarske skupine , dodatne nastave hrvatskog jezika i Mladih knjižničara, u pratnji profesorica Ivane Đaković, Irene Lacković i naše knjižničarke Monike Meštrović, posjetili su 36. međunarodni sajam knjiga i učila Interliber. Kao i svake godine, Interliber je nudio mnogo. Osim sajma knjiga na Velesajmu ste mogli posjetiti sajam glazbe i multimedije te Inovu-izložbu inovacija na kojoj su sudjelovali razni međunarodni izlagači. Mogli ste vidjeti mnogobrojne prezentacije, nastupe pisaca i nakladnika, razgovore s književnim kritičarima, stručne skupove, dječje radionice i još mnogo toga. Mladi knjižničari prisustvovali su završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Tom prilikom pogledali su predstavu Debela prema knjizi Silvije Šesto u izvedbi kazališta Mala scena. Predstava je bila zabavna i smiješna. Svi smo bili napeti dok su se izvlačile nagrade jer je Nika Jakopanec Strott iz naše škole bila među odabranim kandidatima. Nažalost, tamo nije osvojila nagradu, no kao predstavnicu naše škole na kvizu prigodnim poklonom – knjigom, nagradit će je naša školska knjižnica. Obilazili smo paviljone u kojima su se prodavale knjige i usput susreli i neke književnike. Najviše nas je razveselila Sanja Polak koja nam je napisala posvete u kupljene knjige. Šećući paviljonima 5 i 6 prolistali smo razne knjige. Zavirili smo u dječje, znanstvenofantastične, kuharice, pravopise , rječnike... Sve smo pogledali i zaključili da Interliber uistinu vrijedi posjetiti.

Mladi knjižničari i novinarke Iva Baj i Nela Dujić, 7.d

 

 

 

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna5.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

Knjižnicae-Knjige

Subota, 11 Travanj 2020

article thumbnail  Priručna zbirka enciklopedije:  -       Hrvatska opća...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaFilmovi

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail MEDUZA CARNet.HR – ovdje se nalaze filmovi u izdanju Zagreb filma koji se obrađuju na satovima Hrvatskog jezika i može im se pristupiti prijavom svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...