OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Međunarodni dan broja pi (π) PDF Ispis

pi broj_2014_1
pi broj_2014 U petak, 14. 3. 2014., u našoj je školi održan međunarodni dan broja pi. Pi ili π je matematička konstanta, danas široko primjenjivana u matematici i fizici. Definira se kao odnos opsega i promjera kruga. Pi je također poznat i kao Ludolfov broj. Najraniju poznatu službenu ili veću proslavu Dana broja pi organizirao je 1988. godine Larry Shaw u Exploratoriumu. Dan broja pi održava se na mnogo načina, uključujući jedenje pite, gađanje pitama i raspravljanje o značaju broja π. Neke škole organiziraju natjecanja u tome koji će se učenik moći prisjetiti broja pi s najviše decimalnih mjesta. Tako je  bilo i u našoj školi. . Pobjednik je bio Branko Čuljak iz 7.e koji je upamtio 74 znamenke.
Učenici 7.e i 7.f razreda radili su i plakate na tu temu. Plakate možete vidjeti u matematičkim učionicama i naučiti još neke zanimljivosti o broju π.

 

 Iva Baj, 7.d
Gabriela Eva Barišić, 7.d 
Zrinka Pastuović, 7.d

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna9.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaOstali korisni sadržaji

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnailZa učenike: Podrška učenicima u nastavi na daljinu Tehnike pamćenja i učenja Priručnik za učenje i poučavanje  Medijska...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaAudio priče

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Željkine priče za mali odmor  Adrianina čitaonica Ježeva kućica Vrijeme je za online priču: "Hrkalo" Moj tata se smanjuje Kišni razdraganci Tata Slikovnica čita, glumi i...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...