OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Međunarodni dan broja pi (π) PDF Ispis

pi broj_2014_1
pi broj_2014 U petak, 14. 3. 2014., u našoj je školi održan međunarodni dan broja pi. Pi ili π je matematička konstanta, danas široko primjenjivana u matematici i fizici. Definira se kao odnos opsega i promjera kruga. Pi je također poznat i kao Ludolfov broj. Najraniju poznatu službenu ili veću proslavu Dana broja pi organizirao je 1988. godine Larry Shaw u Exploratoriumu. Dan broja pi održava se na mnogo načina, uključujući jedenje pite, gađanje pitama i raspravljanje o značaju broja π. Neke škole organiziraju natjecanja u tome koji će se učenik moći prisjetiti broja pi s najviše decimalnih mjesta. Tako je  bilo i u našoj školi. . Pobjednik je bio Branko Čuljak iz 7.e koji je upamtio 74 znamenke.
Učenici 7.e i 7.f razreda radili su i plakate na tu temu. Plakate možete vidjeti u matematičkim učionicama i naučiti još neke zanimljivosti o broju π.

 

 Iva Baj, 7.d
Gabriela Eva Barišić, 7.d 
Zrinka Pastuović, 7.d

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...