OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Književni susret… PDF Ispis

pajo kanizaj_2014_14

pajo kanizaj_2014_1 Bila jednom jedna plava, prva je knjiga pjesama poznatog književnika za djecu Paje Kanižaja koji je 27. svibnja gostovao u našoj školi. Glasnim pljeskom pozdravili smo književnika, a on je susret počeo govorenjem svojih šaljivih stihova i odmah nas oduševio. Jedan školski sat prošao je kao tren…
Evo što smo saznali… Rođen je u Podravini, u Đelekovcu, mjestu nedaleko Koprivnice u kojoj je živio četiri godine i kojoj se uvijek rado vraća iako Zagreb obožava…  Piše o krajoliku, djetinjstvu, jeziku, ljubavi… Želi stvoriti i stvarati nešto novo, posebno, drukčije od drugih i zato piše pjesme na šaljiv način… Zanimljivo je bilo pitanje zašto piše tako čudne riječi… Književnik je odgovorio… Da se ti čudiš i tako su dobre vibracije trajale do kraja susreta… Pjesma na pjesmu, šala na šalu, smijeh na smijeh… i kraj-prebrzo…! I da… Najdraža mu je pjesma ona… koju još nije napisao!

Novinari, 5.b

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...