OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Književni susret… PDF Ispis

pajo kanizaj_2014_14

pajo kanizaj_2014_1 Bila jednom jedna plava, prva je knjiga pjesama poznatog književnika za djecu Paje Kanižaja koji je 27. svibnja gostovao u našoj školi. Glasnim pljeskom pozdravili smo književnika, a on je susret počeo govorenjem svojih šaljivih stihova i odmah nas oduševio. Jedan školski sat prošao je kao tren…
Evo što smo saznali… Rođen je u Podravini, u Đelekovcu, mjestu nedaleko Koprivnice u kojoj je živio četiri godine i kojoj se uvijek rado vraća iako Zagreb obožava…  Piše o krajoliku, djetinjstvu, jeziku, ljubavi… Želi stvoriti i stvarati nešto novo, posebno, drukčije od drugih i zato piše pjesme na šaljiv način… Zanimljivo je bilo pitanje zašto piše tako čudne riječi… Književnik je odgovorio… Da se ti čudiš i tako su dobre vibracije trajale do kraja susreta… Pjesma na pjesmu, šala na šalu, smijeh na smijeh… i kraj-prebrzo…! I da… Najdraža mu je pjesma ona… koju još nije napisao!

Novinari, 5.b

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna4.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!