OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Književni susret… PDF Ispis

pajo kanizaj_2014_14

pajo kanizaj_2014_1 Bila jednom jedna plava, prva je knjiga pjesama poznatog književnika za djecu Paje Kanižaja koji je 27. svibnja gostovao u našoj školi. Glasnim pljeskom pozdravili smo književnika, a on je susret počeo govorenjem svojih šaljivih stihova i odmah nas oduševio. Jedan školski sat prošao je kao tren…
Evo što smo saznali… Rođen je u Podravini, u Đelekovcu, mjestu nedaleko Koprivnice u kojoj je živio četiri godine i kojoj se uvijek rado vraća iako Zagreb obožava…  Piše o krajoliku, djetinjstvu, jeziku, ljubavi… Želi stvoriti i stvarati nešto novo, posebno, drukčije od drugih i zato piše pjesme na šaljiv način… Zanimljivo je bilo pitanje zašto piše tako čudne riječi… Književnik je odgovorio… Da se ti čudiš i tako su dobre vibracije trajale do kraja susreta… Pjesma na pjesmu, šala na šalu, smijeh na smijeh… i kraj-prebrzo…! I da… Najdraža mu je pjesma ona… koju još nije napisao!

Novinari, 5.b

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna2.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaPredstave

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Hrvatsko narodno kazalište  Zagrebačko kazalište mladih Junaci Pavlove ulice Zagrebačko kazalište mladih  Emil i detektivi Zagrebačko kazalište mladih  Alan...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaAudio priče

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Željkine priče za mali odmor  Adrianina čitaonica Ježeva kućica Vrijeme je za online priču: "Hrkalo" Moj tata se smanjuje Kišni razdraganci Tata Slikovnica čita, glumi i...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...