OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Lepi ti je Zagreb grad... PDF Ispis

lepi ti_je_1

lepi ti_je_116. i 7. listopada 2014. osvanuli su kao topla jesenska jutra stvorena za šetnju i nove spoznaje učenika 4. razreda o glavnom gradu Lijepe Naše.
Krenuli smo s Kaptola u posjet zagrebačkoj prvostolnici. Put nas je vodio preko Trga bana Josipa Jelačića i Dolca do Krvavog mosta gdje smo odglumili srednjovjekovne borbe stanovika negdašnjeg Gradeca i Kaptola. Uspinjući se Radićevom ulicom stigli smo do svetišta Majke Božje od Kamenitih vrata, najbolje očuvanog spomenika starog Zagreba, i, kroz nekadašnji istočni izlaz, ušli u Gornji grad. Središnji trg Gornjega grada, Trg sv. Marka, političko je središte Zagreba.
U Donji grad spustili smo se uspinjačom i u najvećoj ulici grada Zagreba, Ilici, točno u podne, dočekali pucanj gričkog topa s kule Lotrščak. Zasladili smo se kolačima i sladoledom u slastičarnici Vincek te središtem grada došli do zgrade Hrvatskog narodnog kazališta i Hrvatskog školskog muzeja.
Tamo smo vidjeli zbirku učila, pomagala, likovnih radova, udžbenika i priručnika, školskih propisa, fotografija i dokumentacije o školstvu u prošlosti.
Sretni i zadovoljni usvojenim znanjem i novim iskustvima vratili smo se u naš grad Veliku Goricu.

 

Voditeljica Aktiva 4. razreda
Vesna Stipić

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...