OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Od medijske kulture do nenasilja PDF Ispis

medijska 01

13. i 15. listopada u školskoj je knjižnici za učenike četvrtih i sedmih razreda održano predavanje pod nazivom „Od medijske kulture do nenasilja“. Cilj predavanja bio je upozoriti učenike na negativne posljedice izloženosti velikim količinama nasilnih medijskih sadržaja, potaknuti ih da medije koriste u pozitivne svrhe i da kritički promišljaju o sadržajima koji im se nude putem medija. S druge strane, ukazivanjem na prednosti medija u obrazovanju učenika, potiču se pozitivni modeli ponašanja (razumijevanje, poštovanje i briga o drugima).

Pokrovitelj ovog projekta bio je Grad Velika Gorica.

Pročitajmo nekoliko dojmova naših učenika nakon predavanja:

medijska 04 „Petra i Ana su nam pričale o elektronskim medijima. Na mobitelu, kompjutoru i televiziji može biti ružnih slika i filmova. Čak i crtići mogu biti nasilni. Pjesme mogu imati ružne riječi, a spotovi mogu biti nepristojni. Igrice mogu biti nasilne, pune ubojstava, tučnjave...
Koje rješenje ponuditi djeci? NE imitirajte tučnjave i svađe, NE gledajte ružne filmove i crtiće, igrajte samo dobre igrice!!!“

Dora Dijanić , 4. b Gradići

„Na predavanju su nas upozorili da na Facebook ne stavljamo svoju adresu niti broj telefona. Rekli su nam da ne igramo nasilne igrice, ne gledamo nasilne filmove i crtiće, te da ne slušamo pjesme s prostim i ružnim riječima.  Da samo znate, u potpunosti se slažem s njima!“

Bjanka Čagalj, 4. b Gradići

„Naučili smo da su internet i poruke vrlo opasni jer nepoznati mogu dobiti pristup našim osobnim podacima. Dobili smo korisne savjete i upute kako zaštititi sebe, svoju obitelj i svoje podatke.“

Maria Deverić, 4. r. Donja Lomnica

„Ovo predavanje mi je bilo jako zanimljivo. Govorilo se o nasilnim filmovima, crtićima, Facebooku i raznim stranicama na koje ljudi stavljaju snimke različitih vrsta zlostavljanja. Shvatila sam da u medijima postoji mnogo nasilja koje utječe na nas i naše ponašanje. Mislim da ću ubuduće paziti na to što gledam.“

Lora Likan Kelentrić, 7. f

„Predavanje je realno prikazalo kako nasilje utječe na nas. Bilo bi dobro ne igrati nasilne video igrice ili gledati filmove koji nisu za nas. Nasilje preko interneta, Facebooka, Twitera i ostalih medija treba prijaviti policiji ili reći nekom starijem. Svi bismo trebali poštivati upozorenja i pravila koja smo čuli na ovom predavanju jer su važna za našu sigurnost.“

Marija Cvetković, 7. d

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...