OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Ugostili smo gospodina Ogheneotsuka Notomu PDF Ispis

ogheneotsuko notoma

U utorak, 10. veljače 2015. g., u našoj smo knjižnici ugostili predavača iz Sjedinjenih Američkih Država. Gospodin Ogheneotsuko Notoma, Amerikanac je afričkog porijekla, računalni stručnjak u Veleposlanstvu SAD-a u Zagrebu.

Na satovima dodatne nastave iz engleskog naučili smo da Amerikanci u veljači obilježavaju Black History Month, ističu važnost ljudi crne boje kože u svojoj povijesti i jednakost svih ljudi. Također smo željeli obilježiti i Dan sigurnijeg interneta, koji se obilježava 10. veljače.
Gospodin Notoma kojeg od milja, a iz zbog njegovog teško izgovorivog imena, svi zovu Tru, pričao nam je o početcima i sadašnjosti interneta i o svojem voljenom rodnom gradu Atlanti u državi Georgia, na jugu SAD-a. Postavljali smo puno pitanja i učili engleski jezik kroz druženje s ovim zanimljivim gospodinom. Naučili smo i o temama sigurnog korištenja računala i poštivanja ljudi u stvarnom i virtualnom svijetu.
Zahvalni smo Veleposlanstvu SAD-a na prilici da čujemo još jedno u nizu zanimljivih predavanja koje organiziraju za učenike u Američkom kutku i u našoj školi.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna7.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...