OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Noć knjige - 23. travnja 2015. PDF Ispis

noc knjige12

noc knjige U četvrtak, 23. travnja 2015., Mladi knjižničari i Mali čitateljski klub išli su na obilježavanje Noći knjige u Gradsku knjižnicu Velika Gorica. Ovogodišnja tema Noći knjige u Gradskoj knjižnici Velika Gorica bila su putovanja i pustolovine. U okviru teme, u parku ispred knjižnice, održana je radionica podizanja izviđačkog šatora i paljenja logorske vatre u kojoj su sudjelovali i naši učenici. Slijedilo je druženje, pečenje sljezovih kolačića i čitanje omiljenih knjiga uz vatru. Dočekani su i knjižničari na biciklima koji bicikliraju od Zagreba do Velike Gorice kako bi nam predstavili svoj projekt poticanja čitanja i promicanje knjižnica kao mjesta druženja i zabave. Folklorni ansambl „Turopolje“ izveo je pjesme i plesove povodom blagdana Svetog Jurja, zaštitnika Turopolja i proljetne vegetacije, a njegov blagdan ujedno je i Svjetski dan knjige na koji se prema starom katalonskom običaju daruju knjige i ruže. Predstavljen je i projekt „Bibliocikliranje“ studenata bibliotekarstva za sve prijatelje i štovatelje bicikliranja, čitanja, knjige i knjižnica. Bogat i zanimljiv program podsjetio je učenike da ih čitanje može odvesti u zanimljive svjetove.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna4.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaFilmovi

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail MEDUZA CARNet.HR – ovdje se nalaze filmovi u izdanju Zagreb filma koji se obrađuju na satovima Hrvatskog jezika i može im se pristupiti prijavom svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaLektira

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Popis lektire  E-lektire - za pregledavanje i čitanje knjiga, na stranicu se potrebno prijaviti svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su podaci kao i za...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...