OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Listopad – Međunarodni mjesec školskih knjižnica PDF Ispis

mmsk mmsk 2

 

U našoj je školskoj knjižnici, u petak 30. listopada 2015., održana završna svečanost Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica na temu „Školske knjižnice su zakon: živimo ih, učimo i volimo!“ Priređen je bogat kulturno-umjetnički program: sviralo se, čitalo, recitiralo, glumilo… Svečanost je otvorio učenik 7. d razreda Leon Marijan svirajući na gitari skladbu „Koraci“ Darka Pelužana. Knjižničarka Monika Meštrović osmislila je igrokaz „Knjižnica – rješenje za moje probleme“ koji nam je izvela skupina Mladih knjižničara. Za vrijeme trajanja Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica raspisan je natječaj za najbolji neobični straničnik (bookmarker) u našoj školi. Na straničniku je trebalo pisati: „Školska knjižnica je zakon jer…“, a učenici su trebali navesti svoj razlog zašto. Na kraju svečanosti ravnatelj Zdenko Ilečić izvukao je sretne dobitnike nagrada za neobične straničnike. Nagrađene su Ema Hrvoić (2. e), Lana Šumiga (3. d) i Lena Hudan  (5. e) prigodnim knjigama za njihovu dob. Neki od navedenih razloga zašto je školska knjižnica zakon su: sve zanimljivosti možeš pronaći u knjigama, s knjižničarkama i knjigama nikad nisi sam, ubija dosadu, ima puno poučnih knjiga, možemo proučiti pitanja koja nas muče, uz knjige nađeš prijatelje i mir... Ovim se putem zahvaljujemo učenicima i njihovim učiteljicama: Vesni Zagorec, Dragici Antolović, Biljani Ražić i Slavici Šapković koje su svojim angažmanom obogatile naš program te svim učenicima koji su sudjelovali u natječaju. Za kraj jedna misao Carlosa Ruiza Zafona: „ Knjige su ogledala; u njima vidiš samo ono što već postoji u tebi.“

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna2.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...