OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Završna svečanost „Nacionalnog kviza za poticanje čitanja“ PDF Ispis

antonia grubelic

U četvrtak, 12. studenog 2015. godine u Kinu Europa u Zagrebu, održana je završna svečanost „Nacionalnog kviza za poticanje čitanja“ i izvučene su glavna nagrada - tablet i utješne nagrade - knjige. „Nacionalni kviz za poticanje čitanja“ je natjecanje za mlade čitatelje koje organiziraju Knjižnice grada Zagreba i provodi se u okviru Mjeseca hrvatske knjige. Ovogodišnja tema kviza bila je „Putovanja do znanja“. Za ovogodišnji kviz trebalo je proučiti knjige: „Mali fizičar“ Jasne Bagić Ljubičić, „77 kuhinjskih pokusa“ Milana Sikirice, on line enciklopedije i on line leksikon leksikografskoga zavoda Miroslav Krleža: Hrvatska enciklopedija, Proleksis enciklopedija i Hrvatski obiteljski leksikon te portal E-škola fizika i E- škola Hrvatskoga fizikalnog društva. Prigodni program na završnoj svečanosti „Alkemija svjetla = Iskra života“ posvećen velikom izumitelju Nikoli Tesli, pripremila je umjetnica Helena Bulaja Madunić. Prikazala nam je ulogu i posebne tehnike korištenja svjetla u animiranome filmu i nekoliko kratkih animiranih filmova iz međunarodnoga eksperimentalnoga dokumentarnog filma: "Mehaničke figure - inspirirane Teslom". Učenica 8. f razreda, Antonia Grubelić bila je predstavnica naše škole. Naša Antonia, nažalost, nije osvojila glavnu nagradu, ali će biti nagrađena prigodnom knjigom od strane škole za uložen trud i poticaj drugim učenicima za sudjelovanje u kvizu za poticanje čitanja sljedeće godine. U povratku je, Antonia posjetila i izložbu slikovnica u Galeriji Karas u sklopu festivala knjige i književnosti „Pazi, knjiga!“ koji je organizirala udruga pisaca i ilustratora Knjiga u centru.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna4.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...