Učenici PŠ Gradići posjetili su DVD Gradići PDF Ispis

vatrogasci(2)vatrogasci(1)

Predvođeni svojim učiteljicama, mališani PŠ Gradići uputili su se 10. lipnja 2016. u posjet obližnjem vatrogasnom domu. Dočekali su ih zapovjednik Božidar Barišić i vatrogasac Nikola Fabijanac. Pokazali su im vatrogasnu opremu, a vidjeli su i vatrogasna kola u koja su učenici mogli slobodno ući i vidjeti što se sve unutra nalazi. Također, učenici su mogli doznati koje sve poslove obavljaju vatrogasci, u kojim prilikama mogu zatražiti njihovu pomoć, kako spriječiti nastanak požara te kako reagirati zateknu li se u opasnim situacijama. Dobrovoljno vatrogasno društvo Gradići osnovano je 1943. i broji stotinjak vatrogasaca. Duga tradicija i brojne opasne situacije u kojima su sudjelovali svjedoče nam o njihovom kvalitetnom radu, ustrajnosti i što je najvažnije, o njihovoj humanoj djelatnosti. S namjerom da se njihovo članstvo poveća te da se osvijesti važnost ovakvog djelovanja i pomoći, pozvani su i naši učenici da se učlane u DVD Gradići, kako bi svoje slobodno vrijeme proveli korisno i ugodno.

Sandra Lukac, mag. educ. croat.