OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Učenici PŠ Gradići posjetili su DVD Gradići PDF Ispis

vatrogasci(2)vatrogasci(1)

Predvođeni svojim učiteljicama, mališani PŠ Gradići uputili su se 10. lipnja 2016. u posjet obližnjem vatrogasnom domu. Dočekali su ih zapovjednik Božidar Barišić i vatrogasac Nikola Fabijanac. Pokazali su im vatrogasnu opremu, a vidjeli su i vatrogasna kola u koja su učenici mogli slobodno ući i vidjeti što se sve unutra nalazi. Također, učenici su mogli doznati koje sve poslove obavljaju vatrogasci, u kojim prilikama mogu zatražiti njihovu pomoć, kako spriječiti nastanak požara te kako reagirati zateknu li se u opasnim situacijama. Dobrovoljno vatrogasno društvo Gradići osnovano je 1943. i broji stotinjak vatrogasaca. Duga tradicija i brojne opasne situacije u kojima su sudjelovali svjedoče nam o njihovom kvalitetnom radu, ustrajnosti i što je najvažnije, o njihovoj humanoj djelatnosti. S namjerom da se njihovo članstvo poveća te da se osvijesti važnost ovakvog djelovanja i pomoći, pozvani su i naši učenici da se učlane u DVD Gradići, kako bi svoje slobodno vrijeme proveli korisno i ugodno.

Sandra Lukac, mag. educ. croat.


comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (2).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...