OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja PDF Ispis

poticanje citanja1

poticanje citanja2 Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja održala se u utorak, 15.11.2016. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Nacionalni kviz za poticanje čitanja održava se svake godine u listopadu. Organizatori kviza su knjižnice grada Zagreba: Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom. Ove godine bilo je potrebno pročitati knjige: 

  • Snježane Babić-Višnjić: Krugovi na vodi
  • Mire Gavrana: Ljeto za pamćenje
  • Nene Lončar: Bio sam pas i opet sam.

U on-line kvizu sudjelovale su naše učenice: Lena Hudan, Leona Šumiga i Klara Bilać. Iz naše škole odabrana je Leona Šumiga te nagrađena knjigom Terrya Pratchetta „Tiffany protiv vilinske kraljice“ na našoj završnoj svečanosti Mjeseca školskih knjižnica.

Na završnoj svečanosti nacionalnog kviza prisustvovale su sve tri naše učenice u pratnji knjižničarke Monike Meštrović. Imale su priliku upoznati i razgovarati s autorima knjiga koje je trebalo pročitati. Atmosferu je začinio KGZ bend svojim izvedbama. Poslušale su i radio dramu prema knjizi Mire Gavrana „Ljeto za pamćenje“ u izvedbi poznatih glumaca Roberta Kurbaše i Doris Pinčić- Rogoznica.
Na kraju je uslijedilo izvlačenje nagrada.

Glavnu nagradu (tablet računalo i knjigu) osvojila je:
STOŠIJA ŠTULINA, Zadar, školska knjižnica OŠ Šime Budinića, 6.f

Utješne nagrade bile su zvučnici i knjiga, USB memory stick i knjiga ili samo knjiga.

Veselimo se Nacionalnom kvizu sljedeće godine.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

Knjižnicae-Knjige

Subota, 11 Travanj 2020

article thumbnail  Priručna zbirka enciklopedije:  -       Hrvatska opća...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaFilmovi

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail MEDUZA CARNet.HR – ovdje se nalaze filmovi u izdanju Zagreb filma koji se obrađuju na satovima Hrvatskog jezika i može im se pristupiti prijavom svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...