OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Lijepo putovanje Lijepom Našom PDF Ispis

Lijepo putovanje_Lijepom_nasom (1)

Lijepo putovanje_Lijepom_nasom (2) Zadnji nastavni dan prije početka proljetnih praznika proveli smo – putujući. Autobusom, brodom, vlakom i zrakoplovom, u jednom školskom satu, obišli smo čitavu Hrvatsku. Sigurno se pitate kako je to moguće? Riječ je o lutkarskom mjuziklu Produkcije Z iz Splita, čiji su nam izvođači priredili pravu avanturu upoznavši naše učenike 2. i 3. razreda s narodnim motivima različitih krajeva Lijepe Naše. Na put smo krenuli iz Dubrovnika, obalom se vozeći prema Splitu, Šibeniku i Zadru, usput posjetivši Plitvička jezera, jedan od naših najljepših nacionalnih parkova. Došavši do Rijeke, otplovili smo do Pule, a zatim se vratili natrag i ukrcali u vlak koji nas je odvezao najprije u Zagreb, a potom i do Slavonije. Putovanje je bilo zaista brzo, no to ne znači da nismo stigli uživati u lokalnoj kulturi. Na svakom su nas odredištu dočekali lokalni stanovnici – lutke odjevene u narodne nošnje regije u kojoj smo se zatekli, a pjesmom su dočarali prepoznatljive zvuke toga kraja. Nakon obilaska Osijeka i Vukovara, zrakoplovom smo se vratili u Dubrovnik i domovinu razgledavali iz ptičje perspektive, vidjevši je kao na dlanu. Na kraju predstave, knjižničarka je od izvođača preuzela brošure s opisom mjesta koja smo posjetili, a dobit će ih svi učenici iz publike kako bi se mogli prisjetiti putovanja i uključiti u nagradnu igru za najbolje crtače. Osim toga, dobili smo i audio CD koji će nas maštovitim songovima odvesti na put kad god to poželimo.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaAudio priče

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Željkine priče za mali odmor  Adrianina čitaonica Ježeva kućica Vrijeme je za online priču: "Hrkalo" Moj tata se smanjuje Kišni razdraganci Tata Slikovnica čita, glumi i...
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaPredstave

Nedjelja, 12 Travanj 2020

article thumbnail Hrvatsko narodno kazalište  Zagrebačko kazalište mladih Junaci Pavlove ulice Zagrebačko kazalište mladih  Emil i detektivi Zagrebačko kazalište mladih  Alan...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...