OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Lijepo putovanje Lijepom Našom PDF Ispis

Lijepo putovanje_Lijepom_nasom (1)

Lijepo putovanje_Lijepom_nasom (2) Zadnji nastavni dan prije početka proljetnih praznika proveli smo – putujući. Autobusom, brodom, vlakom i zrakoplovom, u jednom školskom satu, obišli smo čitavu Hrvatsku. Sigurno se pitate kako je to moguće? Riječ je o lutkarskom mjuziklu Produkcije Z iz Splita, čiji su nam izvođači priredili pravu avanturu upoznavši naše učenike 2. i 3. razreda s narodnim motivima različitih krajeva Lijepe Naše. Na put smo krenuli iz Dubrovnika, obalom se vozeći prema Splitu, Šibeniku i Zadru, usput posjetivši Plitvička jezera, jedan od naših najljepših nacionalnih parkova. Došavši do Rijeke, otplovili smo do Pule, a zatim se vratili natrag i ukrcali u vlak koji nas je odvezao najprije u Zagreb, a potom i do Slavonije. Putovanje je bilo zaista brzo, no to ne znači da nismo stigli uživati u lokalnoj kulturi. Na svakom su nas odredištu dočekali lokalni stanovnici – lutke odjevene u narodne nošnje regije u kojoj smo se zatekli, a pjesmom su dočarali prepoznatljive zvuke toga kraja. Nakon obilaska Osijeka i Vukovara, zrakoplovom smo se vratili u Dubrovnik i domovinu razgledavali iz ptičje perspektive, vidjevši je kao na dlanu. Na kraju predstave, knjižničarka je od izvođača preuzela brošure s opisom mjesta koja smo posjetili, a dobit će ih svi učenici iz publike kako bi se mogli prisjetiti putovanja i uključiti u nagradnu igru za najbolje crtače. Osim toga, dobili smo i audio CD koji će nas maštovitim songovima odvesti na put kad god to poželimo.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (3).jpg

Slučajna slika

slucajna10.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...