Terenska nastava iz povijesti i geografije u Muzeju evolucije u Krapini PDF Ispis

krapina muzej Učenici 5. a, b i c razreda posjetili su Muzej evolucije u Krapini 20. listopada 2017. u sklopu terenske nastave iz povijesti i geografije. Cilj terenske nastave bio je upoznavanje života krapinskih neandertalaca, upoznavanje procesa nastanka i razvoja zemlje, proširivanje odgojno-obrazovnih sadržaja, razvijanje kulturnih navika i uljudnog ponašanja na putovanju i u muzeju.

Tijekom posjeta Muzeju, učenici su rješavali zadatke iz povijesti i geografije. Nakon toga su se prošetali do nalazišta pračovjeka te uz pomoć kompasa odredili strane svijeta.

Učenici su posjetili Krapinu pod voditeljstvom svojih profesorica Natalije Kukor i Valentine Japec.