OS Nikole Hribara - Velika Gorica

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja PDF Ispis

poticanje citanja

I ove godine provodio se Nacionalni kviz za poticanje čitanja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom putem mreže narodnih i školskih  knjižnica. Provodio se u Mjesecu hrvatske knjige 2017. i bio je posvećen enciklopedistici. Naziv ovogodišnjeg kviza bio je ČITANJE NE DOLAZI U PITANJE. Trebalo je pročitati sljedeće knjige: „Pošalji mi poruku“, Sanje Pilić; „Milijunaš“, Maje Brajko-Livaković i „Mali ratnik“, Tihomira Horvata. Učenici naše škole pročitali su navedene knjige i sudjelovali u kvizu. Ispunjavali su ga on-line, a neke su odgovore trebali pronaći i u on-line enciklopedijama. Slučajnim odabirom iz naše škole odabrana je Lena Hudan koja je u pratnji ostalih sudionika kviza Leone Šumiga i Mare Hudan te knjižničarke Monike Meštrović bila i na završnoj svečanosti Nacionalnog kviza za poticanje čitanja.

Svečanost se održala u srijedu, 15. studenog 2017., godine od 12 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici. Nakon početnih pozdrava organizatora i uglednih gostiju, operni ansambl Hrvatskog narodnog kazališta počastio nas je izvedbom ulomaka iz opere Nikola Šubić Zrinski. Bilo je to zanimljivo i novo iskustvo za naše čitateljice. Na kraju je slijedilo izvlačenje nagrada. Dodijeljeno je 15 knjiga i lampica za čitanje te glavna nagrada tablet. Čvrsto smo držali fige da Lena osvoji tablet, ali nismo imali sreće, ovaj put. Zato ju je škola nagradila knjigom koju je željela pročitati „Agencija za roditelje“, Davida Baddiela. Veselimo se kvizu i svečanosti naredne godine.

comments
 

Erasmus+ Facebook

Erasmus+ partner

erasmus (1).jpg

Slučajna slika

slucajna6.jpg

Anketa

Internet najradije koristim za?
 

Pročitajte još i ovo!

KnjižnicaČitateljski kutić

Četvrtak, 20 Svibanj 2021

article thumbnail Vaši vršnjaci preporučuju Ljekovita moć knjige – 10. Noć knjige  Videosadržaji: Charlie i tvornica čokolade – Marko Šavorić, 6. d Čitajte! – Ivan Dijanić, 8. f
... pročitaj cijeli tekst...

KnjižnicaO projektu „Slušamo i ilustriramo Pinokija“

Srijeda, 16 Ožujak 2022

article thumbnailProjekt školske knjižnice „Slušamo i ilustriramo Pinokija“ započet je na inicijativu knjižničarke Monike Meštrović s ciljem poticanja čitanja „debelih“ lektira i razvoja čitalačkih...
... pročitaj cijeli tekst...

Drugi zanimljivi članaci...