Posjet Javnoj vatrogasnoj postrojbi Velika Gorica PDF Ispis

Posjet vatrogascima (2)

Posjet vatrogascima (1)

Učenici 2. razreda matične škole i područne škole Gradići, 19. i 23. travnja 2018. godine posjetili su Javnu vatrogasnu postrojbu grada Velike Gorice. Bio je to posjet u svrhu programa edukacije učenika drugih razreda koji je izradilo Učilište vatrogastva, zaštite i spašavanja Državne uprave za zaštitu i spašavanje, a podržala ga Agencija za odgoj i obrazovanje. Djeca su uživala u zanimljivom i poučnom predavanju o elementarnim nepogodama, požarima, prometnim nesrećama i ostalim situacijama u kojim je potrebna intervencija vatrogasaca. Sve je bilo popraćeno promotivno-edukacijskim filmom primjerenim dječjem uzrastu. Učenici su vidjeli postupke i načine ponašanja u slučaju poplave, potresa, požara ili nekog neželjenog događaja u kojem se mogu naći u svakodnevnom životu. Razgledali su vatrogasna vozila i opremu i u svemu aktivno sudjelovali. Hrabra učiteljica Kristina i učitelj Petar vinuli su se u visine i pokazali da vatrogasna vozila imaju zaista suvremenu opremu za sve situacije i za nama, nedostupna mjesta. Ovaj je posjet bio vrlo zanimljiv, zabavan i prije svega poučan. Hvala vatrogascu Romanu Gotalu i njegovim kolegama na lijepom druženju. Otišli smo puni dojmova sa željom da ne moramo zvati broj 112!

Ksenija P. Jurić, mag. prim. educ.