Državno natjecanje Modelarske lige PDF Ispis

Državna razina Modelarske lige održana je od 25. do 27. svibnja 2018. u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.  Svi sudionici natjecanja su četiri sata izrađivali isti zadatak - tehničku  tvorevinu Logo-lampa, prema nacrtu Danijela Šimunića.

Zadatak na državnoj razini natjecanja se vrednovao na isti način kao i   zadatci na županijskoj razini natjecanja, odnosno, vrednovali su se sljedeći elementi: preciznost i urednost izrade i spajanja pozicije uratka, organizacija radnog mjesta, inovativnost i dizajn dovršenog uratka, pravilna uporaba alata i strojeva te funkcionalnost tehničke tvorevine. Natjecanje je provedeno u skladu s Pravilima Modelarske lige 2017./2018., a Ocjenjivačko povjerenstvo je drugoplasiranim modelarima Republike Hrvatske u 2017./2018. proglasilo ekipu Jaroši, koju su sačinjavali učenici Terezija Jaroš (6. r) i Franjo Ksaver Jaroš (7. r.)., čija je mentorica Irena Gimpelj Gal.

Čestitamo učenicima na postignutom uspjehu i uspješnom predstavljanju naše škole.

Irena Gimpelj Gal