Završna svečanost i dodjela nagrada natječaja „Dobro došla zimo!“ PDF Ispis
Dobrodošla zimo 1 Dobrodošla zimo 2 Dobro došla zimo 3

Aktivno sudjelovanje u planiranju i organiziranju Završne svečanosti Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica, Mlade knjižničare potaknulo je da sami osmisle nagradni natječaj, svečanost i dodjelu nagrada. Začetnica ideje bila je naša svestrana učenica 5. d razreda Bruna Ćatipović koja je osmislila natječaj za najbolju pjesmu ili priču na temu Dobro došla zimo!. Mladi knjižničari odmah su se prihvatili posla. Sami su napisali obavijest za učenike i raspisali natječaj za najbolju pjesmu ili priču na temu Dobro došla zimo!. Radovi su se skupljali u knjižnici. Zatim su Mladi knjižničari odabrali najbolje radove i predložili knjižničarki željene nagrade. Magdalena Maljković, učenica 6. f razreda, napisala je hodogram svečanosti, pronašla svirače i uz suvoditeljicu Anu Sremić, također učenicu 6. f razreda,  vodila završnu svečanost koja se održala u školskoj knjižnici 19. prosinca. Svojim skladbama, svečanost su nam uljepšali Lucija Cindrić, učenica 5. e razreda koja nam je na bisernici odsvirala Zvončiće i Jakov Banek, učenik 6. e razreda, koji nam je na svom tradicionalnom instrumentu braču, odsvirao skladbu Edita. Počasne pobjednice, Tena Bošnjak iz 2. d razreda, Dora Lacković iz 2. e razreda, pročitale su svoje nagrađene radove, a nagrađena Eva Šiškić iz 4. d razreda, nažalost je bila bolesna, pa nam je njezin rad pročitala Lena Miletić, učenica 2. d razreda. Prigodne knjige Noć uoči Božića, Čarobni Božić i Snježna kraljica uručila je Bruna. Još jednom čestitamo pobjednicama i pozivamo sve učenike da se ubuduće uključe u nagradne natječaje jer možda već sljedeći put baš oni osvoje nagradu. Hvala svima koji su uveličali ovu svečanost i potrudili se napraviti radove te podržali naše Mlade knjižničare u kreativnom stvaralaštvu.

Uvijek dobrodošla Željka Horvat-Vukelja PDF Ispis

Lektirano1 Lektirano3

U srijedu, 11. prosinca posjetila nas je književnica Željka Horvat-Vukelja. Željka je diplomirala francuski i španjolski jezik, a mi imamo čast da je nekad predavala i u našoj školi. Bila je dugogodišnja urednica časopisa Modra Lasta, a danas surađuje s Dječjim i obrazovnim programom Hrvatskog radija i stalna je suradnica časopisa Smib. Njezini pričokazi, koje je sama osmislila kao kombinaciju priče i scenskog igrokaza u kojem publika aktivno sudjeluje, uveseljavaju djecu širom svijeta. Tako je razveselila i zabavila naše učenike i učenice drugih razreda.  Suradnica je i privatne glazbene škole Glazbaonica Ljubav, pa je naš susret obogatila i veselim pjesmicama na klaviru. U radosnom tonu i srdačnim čestitkama za sretan Božić i nadolazeću novu godinu, ispratili smo je i ovog puta planirajući, i već sad željno iščekujući, novi susret sljedeće godine.

Slavica Sarkotić, književnica mog zavičaja PDF Ispis

Susret sa Slavicom

Slavica Sarkotić književnica je koja o svom stvaralaštvu kaže: „Pišem poeziju u kojoj se iščitava ponajviše zavičajna tematika, moje pjesme govore o kraju i ljudima koje volim. Kao i moje pjesme, i moje priče govore o mom kraju i ljudima koje poznajem i koji su mi bliski.“ I to je zaista tako. Kada me kolegica Renata Kolarec iz OŠ Kravarsko pozvala da budem jedna od sudionica projekta Književnik mog zavičaja, rado sam se odazvala. Budući da sam i ranije željela da moji četvrtaši upoznaju Slavicu koja piše o našem zavičaju, a mi o zavičaju rado učimo i razgovaramo, u petak 8. studenoga 2019. ona nas je posjetila.

Bilo je to maglovito prijepodne ispunjeno Slavičinim stihovima i pričama. Toga jutra svi smo bili djeca. Oni zaista, a nas dvije u duši. Čitali smo pjesme i priče, razgovarali, crtali, pisali i ugodno se družili. Budući da su djeca poželjela da nas ponovno posjeti, treba li išta više reći o ovom susretu. Možda samo to da sam ponosna što su nam bake bile sestre.

Ksenija Petrlin-Jurić, mag. prim. educ.

Filmska matineja „Školski objektiv“ PDF Ispis

Filmska matineja

U utorak, 5. studenoga 2019., učenici 4. c i 4. d razreda posjetili su Kino Gorica. Razlog posjeta bio je 11. Festival prava djece koji je toga kišnog utorka prijepodne gostovao u našem gradu. Za nas su pripremili projekciju filmske matineje „Školski objektiv". Projekcija se sastojala od nekoliko kratkih filmova čiju su autori i glumci bili djeca. Bile su to izuzetno zanimljive i nadasve poučne priče iz svakodnevnoga života učenika. Naši su ih učenici vrlo pozorno pratili.

Vratili smo se u svoje školske klupe puni dojmova sretni što smo bili svjedoci kreativnosti i stvaralaštva djece.

Ksenija Petrlin-Jurić, mag. prim. educ.

Jadranka Čunčić-Bandov za prvašiće PDF Ispis

Lutke1

Jadranka Čunčić-Bandov samostalna je umjetnica s bezbroj odigranih predstava i nekoliko objavljenih zbirki igrokaza: „Razgovori u travi“, „Od jarca do komarca“, „Igre sa zmajevima“ i „Šale, trice i zvrndalice“. Scenaristica je lutkarske serije Tikvići, a redovito surađuje s časopisima Radost i Zvrk. Naša je susjeda, rodom iz Kuča, nedaleko Velike Gorice. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Još kao učenica bila je svestrano angažirana u radu lutkarskog kazališta Kvak, od pisanja igrokaza do glume i animacije. Danas svoje igrokaze djeci predstavlja kao lutkarske kolaž predstave u kojima se koristi mnoštvom scenskih lutaka koje sama izrađuje od različitih materijala i uporabnih predmeta. Njezin rad odiše poletnošću, razigranošću, pjesmom, plesom i interakcijom s publikom koja sve oduševljava. U petak, 18. listopada gostovala je i u našoj knjižnici i razveselila naše prvašiće.