Novinari u Muzeju Turopolja PDF Ispis

novinari muzej turopolja (1)

novinari muzej turopolja (2) Mi, članovi naše novinarske skupine danas (7. studenog 2018.) posjetili smo Muzej Turopolja.

Pripremamo se za obilježavanje 35. rođendana naše škole i stvaramo zidne novine, a tema je „Baština“. Uz glagoljicu, posebnu pažnju zaslužuje i Turopoljska podgutnica, dio muške turopoljske narodne nošnje – preteča današnje kravate te Turopoljska poculica, dio ženske turopoljske narodne nošnje. Sve o podgutnici i poculici moći ćete pročitati i pogledati 6. prosinca, kada vrata naše škole budu otvorena za posjetitelje.

Novinarska skupina

Posjet učenika 6. razreda 1. turnusa Centru za odgoj i obrazovanje Velika Gorica PDF Ispis

Učenici 6. a, 6. b i 6. c razreda, tijekom listopada, izrađivali su škrinjice s blagom na satu katoličkog vjeronauka za svoje nove prijatelje iz Centra za odgoj i obrazovanje. A onda su škrinjice, prošlog tjedna, laganim korakom po kišnim stazama našega okupanoga grada odnijeli učenicima u Centar. Tamo su nas s radošću dočekali učenici i odgojitelji Centra s voditeljicom Dubravkom Nemanjić. Upoznali smo se, pogostili se, razmijenili školska i neka druga životna iskustva. Obišli smo Centar te sudjelovali u likovnoj radionici u kojoj su učenici izrađivali lampione za blagdan Svih svetih. Druženje smo nastavili u dvorištu Centra razgovarajući i igrajući se. Obogaćeni tim lijepim i ležernim susretom razišli smo se do nekog novog susreta.

Iva Rimac, vjeroučiteljica

Pobjednik je... PDF Ispis

Logo projekta - Our culture - European heritage

Glasanje za najbolji logo je završeno. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali. Ovo je službeni logo našeg projekta Our culture - European heritage.

Konačni rezultati!

Naši ljubimci PDF Ispis

I kad nemamo nastavu, volimo biti u kabinetu biologije jer nas tamo čeka zanimljivo društvo:

Ljubica, Barica, Milica, Stipe, Jure, Hrco, Frfljica i dvadesetak drugih stanara.

I oni se vesele našem dolasku. Hrcina pospana njuškica izviri iz sijena u iščekivanju mrkvice ili slasnoga lješnjaka. Ljubica hitro skakuće po granama u krletki i čeka da joj otvorimo vratašca da protegne plava krila. U niskom letu oko naših glava spretno leti kroz kabinet. Pitoma je i rado dođe na ispruženu ruku. Njezina je najdraža poslastica klas bara koji spretno ljušti svojim zakrivljenim kljunom. Barica, Milica, Stipe i Jure ne izlaze iz svojih domova. Oni strpljivo čekaju kraj stakla akvarija da im ubacimo nekoliko listića hrane. Frfljica ima luksuzan stan, njezin terarij ima bazen i pješčanu plažu. Ona živi zdravo, puno pliva i hoda. U insektariju, skriveni između grančica ruže, žive paličnjaci.

Volimo se brinuti o njima. Vrata kabineta uvijek su otvorena. Dok boravimo u učionici biologije, iz kabineta nas promatraju naši školski ljubimci.

Prijatelji prirode
OŠ Nikole Hribara

Odabir najboljeg loga PDF Ispis

Kreće odabir najboljeg loga! Svojim glasom možeš pridonijeti odabiru službenog loga našeg projekta Our culture – European heritage. Glasanje počinje u petak 26. listopada u podne i završava u srijedu 31. listopada 2018. g. u podne. Uključi se i glasaj na linku https://www.surveylegend.com/s/11y2