Ručak u školskoj kuhinji - anketa PDF Ispis

Anketom se želi utvrditi jesu li roditelji zainteresirani da njihova djeca konzumiraju topli obrok/ručak u školskoj kuhinji (ne odnosi se na učenike u produženom boravku) pod sljedećim uvjetima:

~ cijena obroka iznosi 15 kuna dnevno

~ vrijeme ručka je od 12.30 do 13.30

~ jelovnik je objavljen na mrežnoj stranici škole (gledati pod: Produženi boravak - ručak)

~ suglasnost vrijedi do kraja nastavne godine ili do otkaza, a najkraće do kraja mjeseca u kojem se dijete počelo hraniti

Ako ste zainteresirani, molimo vas da popunite obrazac i predate ga razredniku. Rok za predaju obrazaca je 26. 10. 2018.

OBRAZAC

Radionica za petaše „Video igre igraj s nama da ne bude drama“ PDF Ispis

Predavači društva za komunikacijsku kulturu (zahvaljujući podršci Grada Velike Gorice i Upravnog odbora za predškolski odgoj) 9. i 11. listopada provodili su u našoj školi s učenicima petih razreda radionice na temu videoigara u trajanju od dva školska sata. Kroz radionice se ostvaruje projekt „Videoigre igraj s nama da ne bude drama“.
Cilj projekta: educirati djecu, nastavnike i roditelje o pozitivnom i negativnom utjecaju videoigara na djecu i mlade, pomoć djeci pri odabiru videoigara pomoću kojih bi se samostalno i aktivno mogli uključiti u proces učenja, lakše usvajati nastavno gradivo, poticati kreativnost i praktično primjenjivati znanje.
Projektom se želi djelovati i preventivno osvijestiti negativne strane videoigara jer prekomjerno igranje i ovisnost može utjecati na poteškoće u psihofizičkom razvoju i funkcioniranju, može dovesti do povećanja agresivnog i nasilnog ponašanja u stvarnom životu, što svakako želimo spriječiti.

Novinari

Uređenje učionice 1.a razreda PDF Ispis

Roditelji učenika 1.a razreda, u suradnji s učiteljicama, organizirali su akciju uređenja učionice u kojoj uče, rade, druže se i borave njihova djeca.
Pronašli su brojne donatore i u petak 21.9. i subotu 22.9, uz ugodno druženje, skinuli dotrajale pločice, pobojali učionicu, boravak, vrata, radijatore, prozorske klupice i lajsne, otpad odvezli na reciklažu, počistili i vratili namještaj na mjesto.

Složili su tepih koji su sami kupili i uredili kutić građenja u kojem će se opuštati učenici za vrijeme poslijepodnevnog boravka u školi.

U narednim danima postavit će nove pločice, umivaonik, ogledalo i ugraditi klimu. Dječji će stolci dobiti jastučiće za ugodnije sjedenje. Nabavili su i drveni stolčić kako bi djeca mogla lakše pisati i brisati po ploči.

Udahnuli su novu dušu našoj učionici.
Složili smo se da i dalje vrijedi : „Kad se male ruke slože, sve se može!“
HVALA!!!

Milkica Sulić i Nikolina Mikša

Našoj školi odobren Erasmus+ projekt vrijedan 64.360,00 EUR PDF Ispis

Našoj je školi odobren Erasmus+ projekt za ključnu aktivnost 2 u području općeg obrazovanja. Naziv projekta je Our culture – European heritage (Naša kultura – europska baština), a financira ga Agencija za mobilnost i programe Europske unije u iznosu od 64.360,00 EUR. OŠ Nikole Hribara prva je osnovna škola u Velikoj Gorici koja kreće s Erasmus+ projektom.

U projekt su uključene tri škole partneri: OŠ Nikole Hribara kao koordinator (Hrvatska), Direzione Didattica Massa 2 (Italija) i Opštinsko Osnovno Učilište Strašo Pindžur s. Karbinci (Makedonija).

Projekt se bavi kulturnom baštinom triju uključenih zemalja partnera. Naglasak će biti na upoznavanju i istraživanju vlastite kulturne baštine, njezinom predstavljanju drugim školama sudionicama projekta te suradnju s istima.

Projekt započinje 1. listopada 2018. godine i trajat će 2 godine. Zahvaljujući ovom projektu naši će učenici imati priliku otputovati u partnerske škole te zajedno sa svojim vršnjacima kroz igru i radionice upoznati svoju kulturnu baštinu, ali i baštinu država partnera.

Erika Likan Kelentrić

Više članaka...