Natjecanja
Dodjela nagrada Klokan bez granica PDF Ispis

U našoj su školi 15. 6. 2018. dodijeljene nagrade najbolje plasiranim učenicima u svojim kategorijama na međunarodnom natjecanju Klokan bez granica. Nagrađeni učenici su: Veronika Zubec (Pčelica), Bruno Taradžić (Pčelica), Matea Conjar (Ecolier), Jan Fistrić (Ecolier), Ema Hrvoić (Ecolier), Laura Vugrinovć (Ecolier), Luka Gale ( Ecolier), Patrik Conjar (Benjamin), Franjo Ksaver Jaroš (Benjamin), Kristijan Katulić (Benjamin), Maris Turkalj (Benjamin), Gabrijela Lovrić (Benjamin), Antonio Feljan ( Benjamin), Filip Vukadinović (Benjamin) i Matej Matić ( Benjamin).

Čestitamo nagrađenim učenicima i njihovim mentorima.

Ukupni ekipni rezultati Croatian Makers lige 2017./2018. PDF Ispis

Croatian Makers liga dio je projekta Croatian Makers koji je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih (IRIM).

Platforma na kojoj se odvija liga edukacijski je robot mBot (Bluetooth verzija) koji nudi vrlo jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava i naprednije korištenje.
U kolima Croatian Makers lige ove školske godine sudjelovali su učenici petih i osmih razreda. Prema ukupnim rezultatima, naša škola osvojila je drugo mjesto u regiji Velika Gorica.
Čestitamo učenicima na postignutom uspjehu.

Irena Gimpelj Gal

Državno natjecanje Modelarske lige PDF Ispis

Državna razina Modelarske lige održana je od 25. do 27. svibnja 2018. u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.  Svi sudionici natjecanja su četiri sata izrađivali isti zadatak - tehničku  tvorevinu Logo-lampa, prema nacrtu Danijela Šimunića.

Zadatak na državnoj razini natjecanja se vrednovao na isti način kao i   zadatci na županijskoj razini natjecanja, odnosno, vrednovali su se sljedeći elementi: preciznost i urednost izrade i spajanja pozicije uratka, organizacija radnog mjesta, inovativnost i dizajn dovršenog uratka, pravilna uporaba alata i strojeva te funkcionalnost tehničke tvorevine. Natjecanje je provedeno u skladu s Pravilima Modelarske lige 2017./2018., a Ocjenjivačko povjerenstvo je drugoplasiranim modelarima Republike Hrvatske u 2017./2018. proglasilo ekipu Jaroši, koju su sačinjavali učenici Terezija Jaroš (6. r) i Franjo Ksaver Jaroš (7. r.)., čija je mentorica Irena Gimpelj Gal.

Čestitamo učenicima na postignutom uspjehu i uspješnom predstavljanju naše škole.

Irena Gimpelj Gal

Državno prvenstvo u futsalu PDF Ispis

Na Državnom prvenstvu ŠSD za 5. i 6. razrede, održanom od 3. do 5. lipnja u Vinkovcima, ekipa naše škole osvojila je 3. mjesto. U utakmici za 3. mjesto naši su učenici pobijedili ekipu OŠ Benkovac 11 : 3, a u polufinalnoj utakmici, rezultatom 5 : 1, nadjačala ih je ekipa OŠ Matije Gupca iz Zagreba. Čestitke našim sportašima i treneru Borisu Konjeviću na izvrsnom uspjehu!!

Osvrt na završni krug „Matematičkog četverca“ PDF Ispis

matmaticki cetverac - osvrt (1)

matmaticki cetverac - osvrt (2) U ponedjeljak, 14. svibnja, održan je završni krug trećeg „Matematičkog četverca“. Organizator ovogodišnjeg natjecanja bila je Osnovna škola Nikole Hribara, a održano je na izletištu „Ključić Brdo“ u ugodnoj i opuštenoj atmosferi. Na završni krug natjecanja pozvano je trinaest najuspješnijih ekipa prvog kruga natjecanja koje je održano 10. ožujka u trinaest osnovnih škola Zagrebačke županije na kojem je sudjelovalo ukupno 186 ekipa.

Važno je napomenuti da je organizacija natjecanja volonterskog tipa. Temelji se na entuzijazmu i pozitivnoj energiji organizatora, voditelja Županijskih stručnih vijeća učitelja matematike Maje Karlo, Ivana Jukića i Marjane Kuliš, i učitelja koji marljivo pripremaju ekipe za natjecanje. Iako rezultat nije bio u prvom planu, zanimljivo je bilo pratiti tko će biti najbolji. Osnovni ciljevi natjecanja su popularizacija matematike, pružanje dodatnih mogućnosti mladim matematičarima i sklapanje novih prijateljstava, kako među učenicima, tako i među učiteljima.

Iako su svi sudionici natjecanja samim sudjelovanjem zaslužili pohvale, važno je istaknuti i najuspješnije ekipe u našem gradu. To je ekipa koja je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju u kategoriji MINI ekipa pod imenom „Mali Jure 1“ (Luka Cundeković, Tomo Hranilović, Matko Vuksanović i Karla Đurašin) mentora Biserke Zubek-Kovačević i Gorana Stajčića iz OŠ Jurja Habdelića, a u kategoriji MAXI ekipa pod imenom „Anđeli“ (Ines Borić, Fran Babić, Vanja Čirjak i Dario Anđel) mentorice Josipe Smrekar iz OŠ Eugena Kumičića.

Voditelj Županijskog stručnog vijeća:

Marjana Kuliš, prof., učitelj savjetnik

Više članaka...