Erasmus radionica (figure od komušine) PDF Ispis

Erasmus radionica (figure od komusine)  (1)

Erasmus radionica (figure od komusine)  (2)

U vrijeme naših baka kukuruzna komušina predstavljala je poziv na zajedničko druženje u dugim zimskim večerima. Komušina su listovi kojima je omotan klip kukuruza. Danas je ona gotovo zaboravljena sirovina. Zato smo mi u ponedjeljak, 23. rujna 2019. godine, organizirali radionicu na kojoj smo izrađivali dekorativne figurice. Spretne ruke naših učenika učinile su radionicu poučnom, zanimljivom i zabavnom. Njih ćemo ponijeti sa sobom u Makedoniju, kao poklon našim domaćinima.

Erika Likan Kelentrić

Erasmus tim na Perunfestu PDF Ispis

Erasmus tim naše škole ovu je nedjelju proveo radno. Zajedno s učenicima i njihovim roditeljima posjetili smo Perunfest, festival legendi i mitskih bića koji se održavao na otvorenom prostoru staroga grada Lukavca. Sudjelovali smo na brojnim radionicama, slušali stare priče, legende i mitove te se družili s vješticama, vilenjacima, čarobnjacima i babarogama.

Erika Likan Kelentrić

Rezultati prijava za transnacionalnu aktivnost učenja u okviru Erasmus+ projekta Our Culture – European Heritage PDF Ispis

Dragi učenici, nakon pregledavanja vaših pisama i intervjua, te prema ostalim kriterijima Erasmus+ programa, odabrali smo devetero učenika koji će na jesen otputovati u Makedoniju. Odluka nije bila laka jer ste svi napisali odlična pisma te pokazali zavidno znanje engleskog jezika na intervjuu. Odlučivale su nijanse. One učenike koji ovaj put nisu odabrani, pozivamo da se ponovno prijave sljedeće školske godine kako bi imali mogućnost otputovati u Italiju, a do tada da se priključe našim projektnim aktivnostima.

Popis odabranih učenika možete vidjeti u projektnom kutku.

Erasmus tim OŠ Nikole Hribara

Poziv na intervju u okviru Erasmus+ projekta Our culture – European Heritage PDF Ispis

Pozivamo sve učenike koji su predali motivacijsko pismo za transnacionalnu aktivnost učenja koja će biti u Makedoniji da dođu na intervju će se održati 13. svibnja 2019. godine u učionici 52 (geografija) u 13 sati. Intervju će biti na engleskom jeziku. Sretno svima!

Prijave za transnacionalnu aktivnost učenja u Makedoniji PDF Ispis

Dragi učenici/ce,

otvorena je prijava za transnacionalnu aktivnost učenja u okviru Erasmus+ projekta Our culture – European heritage koja će se održati u listopadu 2019. u Karbincima, Makedonija.
Učenici koji žele sudjelovati trebaju napisati motivacijsko pismo i predati ga do 3. svibnja u školsku knjižnicu. Osim motivacijskog pisma, učenici će se birati i prema sljedećim kriterijima: opći uspjeh, poznavanje engleskog jezika, komunikacijske i socijalne vještine, sudjelovanje u radu škole, sudjelovanje u aktivnostima projekta i uzorno vladanje. U obzir se također uzimaju i poteškoće u učenju te socio-ekonomski status.
Prijaviti se mogu učenici od 5. do 7. razreda.
Prije konačnog odabira, učenici koji zadovoljavaju sve kriterije biti će pozvani na intervju.

<< Početak < « 1 2 3 4 5 » > Kraj >>

slucajna.jpg