Glagoljaški bookmarker PDF Ispis

U suradnji s Područnom knjižnicom Galženica, povodom Mjeseca hrvatske knjige, učenici 4. a i 4. b razreda sudjelovali su u zanimljivoj radionici „Glagoljaški bookmarker“. U uvodnom filmu učenici se upoznaju s, njima nepoznatim, staroslavenskim pismom glagoljicom – rasporedu i izgledu slova, prostoru i vremenu uporabe toga pisma, sastavljaču pisma...

Slijedi izrada bookmarkera – straničnika pod vodstvom Mihaele Cajner Petrinec i Matije Katulića. Korištena je tehnika flomastera u boji, a motiv i riječ koju su učenici pisali prema predlošku slova glagoljice odabrali su sami. Glagoljicom su napisana vlastita imena, imena roditelja, braće i sestara, omiljenih nogometnih klubova i videoigrica, a bilo je tu i ime pokoje simpatije.
Nastali su originalni straničnici koji će učenike zasigurno potaknuti na odabir barem jedne nove knjige, čije će stranice obilježiti svojim uratkom i uživati čitajući.

Vesna Stipić, mag. prim. educ.
voditeljica Aktiva 4. razreda

Zvonjalica PDF Ispis

I ove školske godine Zvonjalica, emisija koju stvaraju i vode učenici OŠ Velike Gorice na City Radiju, nastavlja zvoniti. Današnju Zvonjalicu (25. Listopada 2018.) osmislile smo i vodile mi, Ellen i Ema iz 8.a. Tema je bila „Erasmus program u našoj školi“ o kojem je govorila profesorica Valentina Japec. Učenici su mogli odgovoriti na nagradna pitanja, a nagrade je osigurao stalni sponzor Zvonjalice Micro Team.

Ellen, 8.a

Logo projekta Our culture – European heritage PDF Ispis

plakat - erasmus projekt izrada loga Obavještavamo vas da će se 2. i 3. listopada 2018. g. održati likovna radionica na kojoj će se izrađivati logo Erasmus+ projekta. Najbolji radovi imaju priliku biti izabrani za službeni logo projekta Our culture – European heritage. Učenici se za izradu mogu koristiti tehnikama po želji i donijeti svoj pribor (debeli flomasteri, kolaž, škare, ljepilo ili tempere). Radionica će se oba dana održati u 12.20 sati u učionicama 50 i 63. Za učenike putnike bit će osiguran prijevoz. Po razredu moguće je prijaviti maksimalno dva učenika. Prijaviti se možete svojim razrednicima.

Zajedničkim susretom sudionika završio LIKE 2018. PDF Ispis

like 2018 zavrsio (2)

like 2018 zavrsio (1)

U utorak, 29. svibnja 2018., u Osnovnoj školi Eugena Kumičića okupilo se tridesetak učenika četvrtih razreda naše škole i škole domaćina. Riječ je o polaznicima projekta LIKE 2018. koji se od travnja provodi u ove dvije škole. Nakon dva mjeseca marljivog rada učenici su ovu prigodu iskoristili kako bi provjerili koliko su naučili, ali i da se međusobno upoznaju i druže. Nakon susreta učenicima su uručene prigodne diplome i nagrade sponzora projekta bistroa „Jadran“ iz Velike Gorice.

Projekt LIKE sufinanciran je od strane Hrvatskog saveza informatičara i Društva pedagoga tehničke kulture i informatike Velika Gorica te je za učenike besplatan. U sklopu projekta organizirane su radionice programiranja i logičkog razmišljanja za napredne učenike 3. i 4. razreda. Cilj projekta je razvijanje znanja i vještina unutar STEM područja te usmjeravanje darovitih učenika u računalno i logičko razmišljanje.

Voditelji projekta su učitelji Maja Đuričić, Katarina Grgić Noršić i Milan Omrčen.

TeenCAP program u osmim razredima PDF Ispis

teen cap (1)

teen cap (2) Od 25. siječnja 2018. do 14. veljače 2018. u svim odjelima osmihrazreda proveden je TeenCAP – program prevencije zlostavljanja adolescenata (CAP= Child Assault Prevention).

Održana su predavanja za roditelje i učitelje, a u svakom razredu provedene su 3 radionice u trajanju od dva školska sata. Program su provodili: Katarina Sikrić Lukić, socijalni pedagog, Matea Maković, psiholog, Irena Gimpelj Gal, prof., Anita Pukanić, prof., Boris Konjević, prof. i Zlatko Palčić, prof.

A evo i komentara naših učenika i učenica koji nas potiču da rad nastavimo i iduće godine.
Naučili ste nas nečemu što će nam trebati cijeli život.
Bilo bi super kad bi bilo još takvih programa.
Jako ste mi pomogli i puno ste me naučili.
Odlični ste.
Hvala vam što ste me puno toga naučili.
Odlično osmišljen program.
Nastavite s TeenCAP-om i u sljedećim generacijama.

<< Početak < « 1 2 3 » > Kraj >>