Projekti
Prva mobilnost u našoj školi u sklopu Erasmus+ projekta Our culture – European heritage PDF Ispis

Početkom šk. godine 2018./19. našoj školi je odobren Erasmus+ projekt Our culture – European heritage. Riječ je o dvogodišnjem projektu (KA229) strateškog partnerstva među školama, a uključuje mobilnosti učenika i nastavnika u zemljama partnerima.

Prvi susret je održan u našoj školi, kao nositelju projekta te smo u razdoblju od 3. do 7. prosinca 2018. godine ugostili naše partnere iz Makedonije i Italije. U ovoj je mobilnosti istaknuto upoznavanje i istraživanje vlastite kulturne baštine te njezino predstavljanje školama sudionicima projekta.

Tijekom petodnevnog boravka učenici i profesori iz Makedonije i Italije posjetili su Etnografski muzej, dvorac Lukavec, kuriju Modić-Bedeković, muzej Turopolje, naučili su kako se izrađuje kinč, poculica i podgutnica, izrađivali i kuhali štrukle, aktivno sudjelovali u izložbi i priredbi povodom Dana škole te posjetili Advent u Zagrebu.

Svima je to bilo prvo iskustvo mobilnosti. Zahvaljujući ovom Erasmus projektu sklopila su se nova prijateljstva, razmijenila iskustva, razvile kompetencije učenika i nastavnika te je svaki partner svojim znanjem pridonio novim spoznajama o bogatstvu kulturne baštine.

Erika Likan Kelentrić

Rezultati akcije „Opremimo našu knjižnicu zajedno“ PDF Ispis

I ove smo godine, tijekom listopada – Mjeseca školskih knjižnica, prikupljali po 10 kuna za opremanje školske knjižnice lektirnim djelima. Prikupljeno je 3.558,00 kn, od čega je kupljeno 49 primjeraka lektirnih naslova:

1. Priče iz davnine (6. razred), 5 primjeraka
2. Lav, Vještica i Ormar (6. razred), 9 primjeraka
3. Kraljević Kaspijan (7. razred), 10 primjeraka
4.Mor (8. razred), 2 primjerka
5. Šaljive narodne pripovijetke (5. razred), 3 primjerka
6. Starac i more (8. razred), 10 primjeraka
7. Galeb Jonathan Livingston (8. razred), 10 primjeraka.
Ovom nabavkom osigurali smo dovoljan broj primjeraka (25) lektirnih naslova za učenike svih razreda te smo im omogućili posudbu tijekom cijelog mjeseca i ostvarili ovogodišnji cilj.

Posebna pohvala i zahvala učenicima 3. d razreda i razrednici Dragici Antolović koji su i ove godine prikupili najviše, 276 kuna, te našim prvašićima iz d razreda pod vodstvom razrednice Slavice Šapković koji su ih gotovo sustigli s prikupljenih 270 kn. Naravno, zahvaljujemo i ostalima koji su se odazvali i podržali ovu akciju. Rezultate za pojedine razrede možete vidjeti u prilogu.

Još jednom hvala svima na odazivu i pomoći.

STEM večer PDF Ispis

U ponedjeljak, 3.12.2018. u našoj školi prvi je puta održana STEM večer. Na radionicama su sudjelovali učenici od 5. do 8. razreda.

Mnoštvo pokusa iz kemije i fizike, praktičnih radova iz tehničke kulture, programiranja iz informatike te kreativnih zadataka u kreativnom kutku osmislile su i vodile učiteljice.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima na odazivu i pomoći u ostvarenju ove večeri.

Vidimo se dogodine!

Učiteljice STEM područja

Glagoljaški bookmarker PDF Ispis

U suradnji s Područnom knjižnicom Galženica, povodom Mjeseca hrvatske knjige, učenici 4. a i 4. b razreda sudjelovali su u zanimljivoj radionici „Glagoljaški bookmarker“. U uvodnom filmu učenici se upoznaju s, njima nepoznatim, staroslavenskim pismom glagoljicom – rasporedu i izgledu slova, prostoru i vremenu uporabe toga pisma, sastavljaču pisma...

Slijedi izrada bookmarkera – straničnika pod vodstvom Mihaele Cajner Petrinec i Matije Katulića. Korištena je tehnika flomastera u boji, a motiv i riječ koju su učenici pisali prema predlošku slova glagoljice odabrali su sami. Glagoljicom su napisana vlastita imena, imena roditelja, braće i sestara, omiljenih nogometnih klubova i videoigrica, a bilo je tu i ime pokoje simpatije.
Nastali su originalni straničnici koji će učenike zasigurno potaknuti na odabir barem jedne nove knjige, čije će stranice obilježiti svojim uratkom i uživati čitajući.

Vesna Stipić, mag. prim. educ.
voditeljica Aktiva 4. razreda

Zvonjalica PDF Ispis

I ove školske godine Zvonjalica, emisija koju stvaraju i vode učenici OŠ Velike Gorice na City Radiju, nastavlja zvoniti. Današnju Zvonjalicu (25. Listopada 2018.) osmislile smo i vodile mi, Ellen i Ema iz 8.a. Tema je bila „Erasmus program u našoj školi“ o kojem je govorila profesorica Valentina Japec. Učenici su mogli odgovoriti na nagradna pitanja, a nagrade je osigurao stalni sponzor Zvonjalice Micro Team.

Ellen, 8.a

<< Početak < « 1 2 3 4 » > Kraj >>