Veselimo se svetom Nikoli! PDF Ispis

Sv. Nikola 2019 1

I ove godine, u petak 6. prosinca, našu školu je posjetio sveti Nikola u pratnji svojih anđela. Najviše su mu se razveselili najmlađi učenici. Dočekali smo ga pjesmom i recitalima. Na pitanje svetog Nikole, jesu li bili dobri, učenici su spremno odgovorili da jesu. Zato im je za nagradu sveti Nikola poklonio slatkiše.

Novinarska skupina

Poziv učenicima na intervju u okviru Erasmus+ projekta Our culture – European heritage PDF Ispis

intervju Pozivamo sve učenike koji su predali motivacijsko pismo za transnacionalnu aktivnost učenja u Italiji da dođu na intervju koji će se održati 9. prosinca 2019., u 13 sati, u učionici 52 (geografija). Intervju će biti na engleskom jeziku. Sretno svima!

Na Interliberu – 42. međunarodnom sajmu knjiga PDF Ispis

Interliber1 Interliber2

U petak, 15. studenoga, članovi Malih i Mladih knjižničara su uz pratnju knjižničarki bili na 42. međunarodnom sajmu knjiga – Interliberu na Zagrebačkom velesajmu. Najprije su sudjelovali u High Five kvizu općeg znanja koji su organizirali Hrvatski kviz savez i Zagrebački velesajam i na kojem je sudjelovalo 140 učenika iz osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Kviz je vodila poznata lovkinja Morana Zibar. Na kvizu je bilo napeto i neizvjesno do samog kraja i svi su se dobro zabavili. Nakon kviza, prisustvovali su promociji knjige Hrvoje Hitreca Luka od Sigeta u organizaciji izdavača Školska knjiga. Ostatak dana proveli su u društvu zanimljivih knjiga i ponekoj kupnji po zaista povoljnim cijenama. Ovogodišnje 42. izdanje Interlibera prostiralo se na više od 13.000 četvornih metara paviljona 5 i 6 u kojima je predstavljena naklada više od 380 izlagača iz 13 zemalja. Dakle, ponuda je bila bogata i raznovrsna, a učenici zadovoljni i obogaćeni novim iskustvima. Vjerujemo da će rado posjetiti i Inteliber 2020. godine.

Završna svečanost Nacionalnog kviza za poticanje čitanja PDF Ispis

Završna svečanost1

Završna svečanost2 završna svečanost 3

I ove godine, naše marljive učenice predane čitanju, članice mladih knjižničara, sudjelovale su u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja koji od 1998. godine organizira Hrvatski centar za dječju knjigu i Odjel za djecu i mladež Gradske knjižnice s Mediotekom. Kviz se provodi online u listopadu – Mjesecu hrvatske knjige u narodnim i školskim knjižnicama diljem Hrvatske i dijaspore. Za kviz, ove godine pod nazivom Ritam odrastanja, bilo je potrebno pročitati knjige: Ljeto na jezeru Čiču Jasminke Tihi-Stepanić, Drugačija Ivane Guljašević Kuman i Eva, mala žena Vlaste Golub. Svi točno riješeni kvizovi s navedenim nazivom narodne ili školske knjižnice bili su uključeni u izvlačenje koje je bilo krajem listopada 2019. godine. Iz svake narodne i školske knjižnice izvučen je jedan pobjednik. Naša pobjednica je Bruna Ćatipović iz 5. d razreda! Na završnoj svečanosti koja se održala u četvrtak, 14. 11. 2019. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice, uz prigodni program koji je svojim skladbama uveseljavao band Simply Brass, javnim izvlačenjem podijeljene su glavna i utješne nagrade. Bruna ovaj put nije izvučena, ali joj je naša škola poklonila još jednu knjigu da obogati svoju knjižnicu kod kuće. Još jednom čestitajmo Bruni!

Rezultat odabira ponuda PDF Ispis

izleti

Osnovna škola Nikole Hribara

Velika Gorica, Ruđera Boškovića 11.

Klasa: 600-01/19-01/24
Urbroj: 238/31-20-02-19-3

Velika Gorica, 04.12.2019.

Sukladno Pravilniku o izvođenju izleta, ekskurzija i drugih odgojno-obrazovnih aktivnosti izvan škole (NN br. 67/2014. i 81/2015.) Povjerenstva za provedbu javnog poziva i izbora najpovoljnije ponuda maturalno putovanje učenika Osnovne škole Nikole Hribara objavljuje

REZULTAT ODABIRA PONUDA

Prema javnom pozivu za organizaciju maturalnog putovanja za učenike sedmih razreda, roditelji učenika 7. razreda, na zajedničkom roditeljskom sastanku odabrali su  ponudu agencije Kontakt Tours po cijeni od 2180,00 kn.

Povjerenstvo

Više članaka...