Međunarodno matematičko natjecanje „Klokan bez granica“ PDF Ispis

I ove su godine učenici naše škole sudjelovali na Međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“. Radi se o natjecanju koje se održava isti dan u isto vrijeme u mnogim državama diljem svijeta, a čiji je cilj popularizacija matematike i širenje osnovne matematičke kulture.

U Republici Hrvatskoj, ovo međunarodno matematičko natjecanje održava se već dvadeset godina pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Hrvatskog matematičkog društva.
U našoj školi se ukupno, od drugog do osmog razreda, prijavilo 130 učenika. Svaki učenik prilikom dolaska na natjecanje dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu. U 2018. godini dodijeljene su 4484 nagrade i 1423 utješne nagrade.
Oni koji nisu sudjelovali na ovogodišnjem natjecanju, bit će u prilici pogledati zadatke i rješenja istih koja će biti objavljena 22. travnja 2019. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2019/.
Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2019. godine na mrežnim stranicama HMD-a, a ostali sudionici mogu svoj plasman saznati kod povjerenika škole.
Nadamo se kako su se svi učenici dobro zabavili, ali i naučili nešto novo!

Vaši učitelji matematike

Županijsko natjecanje iz geografije PDF Ispis

Dana 18. ožujka 2019. u Sv. Ivan Zelini održalo se Županijsko natjecanje iz geografije. Na natjecanju su sudjelovali: Laura Vugrinović, Filip Šestak, Ante Butorac, Darija Nikšić, Antonija Trumbetaš, Jana Šaban, Marta Rimac i Antonio Bradić. Mentorice učenicima su profesorice Marije Majdak Forjan i Valentine Japec. Čestitamo učenicima na sudjelovanju i odličnim rezultatima! Također, čestitamo i našim bivšim Hribarovcima Leonu Brnadu i Tinu Šabanu koji su također sudjelovali na natjecanju i postigli zavidne rezultate.

Predavanje o povijesti glazbala za učenike 7. razreda 1. smjene PDF Ispis

U utorak, 19. ožujka 2019. godine, u školskoj knjižnici održano je edukativno predavanje o razvitku puhačkih instrumenata od prapočetka do danas. Predavanje je održao gospodin Marko Požgaj, profesor oboe u Glazbenoj školi Franje Lučića uz pratnju kolege na klaviru. Učenici su upoznati s povijesnim razvojem instrumenta. Umjetnici su i glazbeno demonstrirali instrumente ističući skupinu koja upotrebljava dvostruki jezičac, od zumare koja je preteča aulosa, preko sopile, šalmaja, crumphorna, do današnje oboe i engleskog roga. Uz pratnju na klaviru slušali smo i skladbe na navedenim instrumentima: uvodnu temu iz Pink Panthera, My Heart Will Go On, Labudov pjev iz Labuđeg jezera, itd. Predavanje je bilo veoma poučno i zanimljivo.

Čuvajmo Zemlju! PDF Ispis

zamlja

Zemlja se često naziva modrim planetom jer 71 % njezine površine prekrivaju mora i oceani. Zemljinu ljepotu upotpunjuju i šume, livade, polja, planine, pustinje, raznolik biljni i životinjski svijet i, naravno, ljudi. Taj je prekrasni planet naš dom, no neki se ljudi prema svojem domu ne odnose baš najbolje i nije ih briga što onečišćuju vodu, zrak i tlo. Uopće ne razmišljaju o tome da takvim neodgovornim i sebičnim ponašanjem ugrožavaju sebe, biljke i životinje. Na sreću, ima i dobrih ljudi koji znaju da je važan i najmanji korak u očuvanju Zemlje. Zato su danas (15. ožujka) srednjoškolci diljem svijeta prosvjedovali kako bi osvijestili odgovorne ljude da ne vode dovoljno računa o tome kakav će svijet ostaviti generacijama iza sebe. Srednjoškolcima smo se pridružili i mi, učenici i profesori naše škole.

Zato zapamti!
Dobri ljudi čuvaju Zemlju,a i ti možeš biti čuvar našeg planeta.
Ne troši vodu bespotrebno, ne dopusti da nemilice teče iz slavina!
Ugasi svjetla kad izlaziš iz sobe ili druge prostorije!
Služi se platnenom vrećicom umjesto plastičnom!
Razvrstaj otpad radi lakše reciklaže i odlaži ga u odgovarajuće spremnike!
Ne bacaj smeće po ulicama, parkovima i prirodi!
Ne uništavaj biljke, one su najkorisnije u prirodi!
Ne uznemiravaj životinje, Zemlja je i njihov dom i one su dio zdrave prirode!

Novinarska skupina

Županijsko natjecanje iz odbojke za djevojčice PDF Ispis

U OŠ Rugvica 08. ožujka 2019. održano je Županijsko natjecanje u odbojci za djevojčice 7. i 8. razreda. Sudjelovalo je 7 ekipa Zagrebačke županije. Igralo se na dva terena i u dvije skupine, a učenice naše škole bile su u skupini s OŠ Antuna Augustinčića, Zaprešić i OŠ „Đuro Deželić“, Ivanić Grad i obje ekipe su pobijedile 2:0. U finalu snage su odmjerile s učenicama II. OŠ Vrbovec iz Vrbovca. Bilo je vrlo napeto, a naše su ih učenice pobijedile 2:0, te osvojile zasluženo prvo mjesto i plasirale se na državno Natjecanje koje će se održati u Poreču 25., 26. i 27. ožujka.

Ekipu su činile: Katja Cvitanović, Marta Kitarović, Marta Muhar, Ema Injić, Ellen Ljevar, Klara Bilać, Helena Mlinarić, Matea Marković, Lena Hudan i Paulina Maček, pod voditeljskom palicom mentorice Ivane Martin, prof.
Djevojkama želimo sreću na državnom prvenstvu.

Novinarska skupina

Više članaka...