Vijesti
Prva mobilnost u našoj školi u sklopu Erasmus+ projekta Our culture – European heritage PDF Ispis

Početkom šk. godine 2018./19. našoj školi je odobren Erasmus+ projekt Our culture – European heritage. Riječ je o dvogodišnjem projektu (KA229) strateškog partnerstva među školama, a uključuje mobilnosti učenika i nastavnika u zemljama partnerima.

Prvi susret je održan u našoj školi, kao nositelju projekta te smo u razdoblju od 3. do 7. prosinca 2018. godine ugostili naše partnere iz Makedonije i Italije. U ovoj je mobilnosti istaknuto upoznavanje i istraživanje vlastite kulturne baštine te njezino predstavljanje školama sudionicima projekta.

Tijekom petodnevnog boravka učenici i profesori iz Makedonije i Italije posjetili su Etnografski muzej, dvorac Lukavec, kuriju Modić-Bedeković, muzej Turopolje, naučili su kako se izrađuje kinč, poculica i podgutnica, izrađivali i kuhali štrukle, aktivno sudjelovali u izložbi i priredbi povodom Dana škole te posjetili Advent u Zagrebu.

Svima je to bilo prvo iskustvo mobilnosti. Zahvaljujući ovom Erasmus projektu sklopila su se nova prijateljstva, razmijenila iskustva, razvile kompetencije učenika i nastavnika te je svaki partner svojim znanjem pridonio novim spoznajama o bogatstvu kulturne baštine.

Erika Likan Kelentrić

18. Zimska škola informatike PDF Ispis

18. Zimska škola informatike

Danas, 7. siječnja 2019. godine, je uz sudjelovanje 50-tak zainteresiranih učenika iz svih velikogoričkih osnovnih škola u informatičkim učionicama OŠ Nikole Hribara, OŠ Novo Čiče i OŠ Eugena Kumičića, započela s radom 18. Zimska škola informatike, koju je otvorio predsjednik Zajednice tehničke kulture Grada Velike Gorice prof. Nikica Repač. Zimska škola informatike se pod pokroviteljstvom Grada Velike Gorice, održava već punih 18 godina za vrijeme zimskog školskog odmora u organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture i informatike Velika Gorica. Polaznici Zimske škole rade u programskim jezicima LOGO i PYTHON te s MICROBIT-om. Uz vodstvo stručnih predavača - profesora informatike iz velikogoričkih osnovnih škola, Zimska škola informatike uvodi učenike u svijet programiranja na računalima, priprema ih za predstojeća natjecanja iz informatike/računalstva te im omogućava da za vrijeme zimskih školskih praznika što bolje iskoriste svoje slobodno vrijeme.

18. Zimska škola informatike traje do petka 11. siječnja 2019. godine, kada će se uručiti i prigodna priznanja za uspješno završenu 18. Zimsku školu informatike.

„Božić, dan je slavlja, sveg' kršćanstva sreća…“ PDF Ispis

„Božić, dan je slavlja, sveg' kršćanstva sreća…“, tako su recitirali učenici 2.D i 3.C razreda kada su, 19. prosinca 2018.godine, posjetili pučku kuhinju Crvenog križa u Velikoj Gorici. Recitiranjem, pjevanjem i plesanjem učenici su uljepšali ovo predbožićno vrijeme našim sugrađanima koji žive u siromaštvu i neimaštini. Druženje je proteklo u vedrom i blagdanskom raspoloženju kada su učenici, štićenike Crvenog križa, darovali božićnim učeničkim poklončićima i čestitkama. Na kraju je ravnateljica Crvenog križa, Suzana Strunjak, zahvalila na prigodnom programu i pozvala nas na buduću suradnju.

Učiteljice 2.D Vesna Lukinić i 3.C Ksenija Petrlin-Jurić

Rezultati akcije „Opremimo našu knjižnicu zajedno“ PDF Ispis

I ove smo godine, tijekom listopada – Mjeseca školskih knjižnica, prikupljali po 10 kuna za opremanje školske knjižnice lektirnim djelima. Prikupljeno je 3.558,00 kn, od čega je kupljeno 49 primjeraka lektirnih naslova:

1. Priče iz davnine (6. razred), 5 primjeraka
2. Lav, Vještica i Ormar (6. razred), 9 primjeraka
3. Kraljević Kaspijan (7. razred), 10 primjeraka
4.Mor (8. razred), 2 primjerka
5. Šaljive narodne pripovijetke (5. razred), 3 primjerka
6. Starac i more (8. razred), 10 primjeraka
7. Galeb Jonathan Livingston (8. razred), 10 primjeraka.
Ovom nabavkom osigurali smo dovoljan broj primjeraka (25) lektirnih naslova za učenike svih razreda te smo im omogućili posudbu tijekom cijelog mjeseca i ostvarili ovogodišnji cilj.

Posebna pohvala i zahvala učenicima 3. d razreda i razrednici Dragici Antolović koji su i ove godine prikupili najviše, 276 kuna, te našim prvašićima iz d razreda pod vodstvom razrednice Slavice Šapković koji su ih gotovo sustigli s prikupljenih 270 kn. Naravno, zahvaljujemo i ostalima koji su se odazvali i podržali ovu akciju. Rezultate za pojedine razrede možete vidjeti u prilogu.

Još jednom hvala svima na odazivu i pomoći.

Božićni koncert PDF Ispis

„Če bi rekel Božiću,

Kaj želim si ja,
Rekel bi, naj vsakomu
Puno srdca da …“

(D. Domjanić)

Radostan Božić
Poželjeli su svojim učiteljima i djelatnicima škole učenici na božićnom koncertu, 21. prosinca 2018.

Više članaka...